Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartus registreeriti terve rida kelmuse juhtumeid, millest suurema puhul oli kahju üle 30 000 euro.

Politsei poole pöördus Tartu ettevõtja, kes soovis Saksamaal asuvalt kaubatarnijalt tellida tavapärast kaupa. Ettevõtte töötaja suhtles sealse müügiinimesega, vahetas mitu e-kirja ning tegi lõpuks ka makse. Täiendava suhtluse käigus välismaise firmaga selgus, et nemad ülekannet saanud ei ole ning asjaolude selgitamisel ilmnes, et varasem vestlus, kirjad ja arve ja pakkeleht olid võltsingud ning raha läks kelmidele. Kahju on  enam kui 30 000 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Politseile laekus avaldus, et Tartus elav mees ostis Saksamaa ettevõttelt traktori Zetor ja Kubota muruniiduki. Mees maksis ettevõttele kauba eest ligemale 10 000 eurot, kuid tänaseni ei ole ta kaupa kätte saanud. Ka ei vasta kõnedele ega kirjadele enam kaupleja. Kelmusjuhtumi asjaolusid uurib politsei kriminaalmenetluses.

Politseile laekus teade, et Tartus elava naise deebetkaardi andmeid kasutab keegi tema teadmata ning on seeläbi kõrvaldanud naise kontolt 350 eurot. Naine kahtlustab, et tema andmetele on ligi pääsetud sotsiaalmeedia reklaami ostmise rakenduse kaudu. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Viimased uudised