Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Lõuna päästekeskus

Laupäeva, 6. jaanuari õhtul kella 23.57 ajal süttis Tartus Tähe tänava eramaja köögis elektrisüsteemi rikkest mikrolaineahi.

Tulekahjust andis märku suitsu- ja vingugaasiandurite häire. Pääste suitsusukeldujad sisenesid kööki, kust leidsid põleva mikrolaineahju, mis õue visati.

Enne päästjaid olid sündmuskohale sattunud turvatöötajad majast välja aidanud majaomanikust naise. Kiirabi viis kannatanu haiglasse tervisekontrolli.

Maja köök sai kuuma- ja tahmakahjustusi.

G4S andis teada, et turvatöötaja ei sattunud sündmuskohale juhuslikult. Eramust edastas suitsu- ja vinguandur Nublu G4Si juhtimiskeskusesse tulehäire, millele reageeris patrull.

Kohale jõudnud patrull teatas, et maja köögis on näha põlengut ning hoone on suitsu täis. Patrulli turvatöötaja teavitas sellest kohe ka Päästeametit, kes saatis välja tuletõrje ning kiirabi.

Mõni minut peale patrulli saabumist jõudis kohale eramu kontaktisik, kellega koos siseneti hoonesse. Hoonest toodi välja vanem naisterahvas, kes magas oma voodis. Kuna naine oli riieteta, kaeti ta tekkidega ning kiirabi saabudes anti üle meedikutele, kes eluohtliku seisundit ei tuvastanud, kuid naine võeti kontrollimiseks EMOsse kaasa.

Pärast naise majast välja toimetamist võttis patrullekipaaži turvatöötaja sületäie lund ning kustutas sellega maja köögis asuva mikrolaineahju, mis oli ilmselt elektrilühise tagajärjel süttinud.

Päästeameti saabudes kontrolliti ruumid üle, mikrolaineahi viidi välja ning ruumid tuulutati. Esmasel vaatlusel suuremat kahju ei jõudnud tekkida, kuid köögi kapil olid tahmakahjustused, eramu oli suitsu täis ning mikrolaineahi põlenud.

Viimased uudised