Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna hommikul sai politsei teate, et Tartus oma kodust leiti surnuna 13-aastane poiss, kes ööl vastu tänast reedet, 24. juunit oli tõukerattaga kukkunud ja viga saanud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk selgitas, et eile õhtul olid kolm poissi vanuses 12-13 ühiselt koos kodus aega veetnud. „Esialgsetel andmetel läks öösel üks poistest elektritõukerattaga paar tänavat eemal elavat sõpra koju saatma, ent tagasiteel oli ta oma äsja saadud elektritõukerattaga kukkunud. Kukkumisest rääkis poiss koju naastes ka seal viibinud sõpradele nentides, et vigastas põlvi ja pead. Kuivõrd nooruk tundis end halvasti, eemaldus ta sõprade juurest maja teisele korrusele,“ kirjeldas Virk.

„Hommikul avastasid sõbrad, et teisele korrusele läinud 13-aastane poiss ei kontakteeru. Nad helistasid häirekeskusele ning palusid abi. Meedikud alustasid mittekontaktse nooruki elustamist, kuid kahjuks see tulemust ei andnud,“ vahendas operatiivjuht avaldades nooruki lähedastele sügavat kaastunnet kaotuse puhul.

Poisi surnukeha saadeti surma põhjuse selgitamiseks kohtuarstlikule lahangule ning juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Operatiivjuht nentis, et poiss elektritõukerattaga liikudes kaitsekiivrit ei kasutanud, ent alla 16-aastastele on see liikluses osaledes enese kaitsmiseks kohustuslik. „Rangelt soovituslik on kaitsekiiver aga ka kõikidele teistele, sest kiirused, millega tõukerattad liiguvad on suured ja õnnetusse sattudes on risk raskelt või suisa traagiliselt viga saada väga suur,“ märkis ta lisaks.

Viimased uudised