Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäeva, 13. detsembri õhtul kell 17.13 teatati Tartus Turu tänaval vingugaasimürgistuse nähtudega inimesest. Noormees tundis pearinglust ning krampe.

Päästjate mõõtmiste tulemused näitasid gaasireostuse tasemeks 250 ppm-i (info www.vingugaas.ee  – 200 ppm 2-3 tunni jooksul tekib pulseeriv peavalu, uimasus, väsimus, ärritunud olek, iiveldus; 300 ppm 1 kuni 2 tunni jooksul tekib oksendamine, uimasus, tahhükardia, peavalu, minestustunne, ärritunud olek ja nägemishäired).

Korteri vannitoas oli kasutatud gaasiboilerit, kuid lekke täpsemat põhjust ei õnnestunud päästjatel selgitada.  Püstakus suleti gaas ning mürgistusoht taandus.

Kohale tulid gaasiavarii spetsialistid, kuid gaasireostuse põhjuse lõplik selgitamine ja remonditööde korraldamine jäi ühistu organiseerida.

Päästjad hoiatavad, et gaasiboileritega korterites peab vingugaasi õhust tuvastamiseks olema kohustuslik vingugaasiandur. Vingugaas on lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine, ning ilma seadmeta seda õhtust tuvastada võimalik ei ole. Loe rohkem www.vingugaas.ee.

Viimased uudised