Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmaja põleng Tartus. Kujutis: Twitter

Tartus süttis öösel Lina tänaval asuv kortermaja, mille põlengust päästeti kokku 29 inimest.

Lõuna päästekeskuse info kohaselt teatati 22. detsembril kell 1.47, et Tartus Lina tänaval põleb kahekorruseline puumaja. Päästjate saabudes selgus, et põles maja, kus elab hulk sotsiaalselt kehvemini toime tulevaid inimesi.

Kõige rohkem oli tules teise korruse koridor, mis takistas inimeste väljumist hoonest. Päästetöö juhi korraldusel evakueerisid politseitöötajad elanikud maja esimeselt korruselt. Päästjad aitasid elanikud majast välja teiselt korruselt.

Ühele varikatusele oli korterist roninud mees, kes aidati alla redeli abil. Kokku evakueeriti ja aidati majast välja 29 inimest.

Varikatuselt päästetud mehe viis kiirabi tervise kontrolliks haiglasse. Ülejäänud pandi politsei tellitud bussi sooja. 16 neist viidi linnavalitsusega kokkuleppel varjupaika. Ülejäänud läksid ulualust otsima tuttavate juurest.

Katuse alla levinud põlengu kustutamiseks tuli päästjatel seda avada. Tulekahju levik piirati kella 3.56ks. Kustutustööd lõpetati kell 5.04.

Põlengu tekkepõhjuse selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust ja seda selgitab prokuratuur.

Lõuna päästekeskus annab ühtlasi teada, et 5.-9. märtsini teevad päästjad üle Eesti hoolekandeasutustes kontrolli. Viimastel aastatel on hoolekandeasutustes olnud umbes 10 tulekahju aastas. Kokku on Eestis ligi 350 hoolekandeasutust. Enamik põlengute põhjuseid on olnud sellised, kus tulekahju ära hoida on olnud äärmiselt keeruline ja otsustavaks tagajärgede ärahoidmisel on saanud tulekahju kiire avastamine ja personali oskuslik tegutsemine.

Reidid keskenduvad korralduslike nõuete kontrollile, sest Päästeamet on hoolekandeasutusi täieliku kontrolli formaadis külastanud ja ehituslikud nõuded on enamasti korras. Paigaldatud signalisatsioonisüsteemist on vähe kasu, kui see on poole hoone osas välja lülitatud või tuletõkkeuste sulgurid on liikumisvõimaluste kergendamiseks lahti võetud ning need ei ole tulekahju puhkemisel suletud asendis.

Päästeamet on Twitter

Täna öösel kell 1.47 teatati tulekahjust Tartus Lina tn. Põles maja, kus linna sotsiaalkorterid. Hoonest evakueeriti ja aidati välja kokku 29 inimest. Põles hoone teise korruse koridor, kust tuli levis katuse alla. #linatn

Lina 6, 51004 Tartu

No Description

Viimased uudised