Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmaspäeval, 19. juunil käisid päästjad Tartu linnas kustutamas tööstushoone põlengut, mis sai alguse laos plahvatanud lahustinõust. Sündmusele reageeriti suurte jõududega. Aardla tänav jäi mitmeks tunniks suletuks.

19. juunil kell 11.25 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Aardla tänaval toimus tööstushoone laos lahusti plahvatus ning inimesi evakueeritakse. Sündmuskohal tõsteti ohuaste kõrgele ehk kolmandale astmele, sest tuleoht oli suur teistele kemikaalimahutitele. Kohapeale paluti liiklust reguleerima ka politseid, et päästeautod paremini sündmuskohale ligi pääseksid. Hoones asus tööle kaks suitsusukelduslüli: üks tegeles kustutus- ja jahutustöödega hoones sees, teine lõik kontrollis ruume. Päästjad ventileerisid nähtavuse parandamiseks ruume ning jahutasid mahuteid. Politsei sulges ka Aardla tänava liikluse. Et sündmuskohast paremat ülevaadet saada, lasti üles droon.

Kell 12.51 tuli teade, et tulekahju on lokaliseeritud ning jätkuvad järelkustutustööd, mille käigus otsiti väiksemaid tulekoldeid ning kontrolliti üle teise korruse ruumid. Tööd raskendasid suures koguses maha voolanud erinevad kemikaalid, mille aurud olid mürgised, tule- ja plahvatusohtlikud. Seetõttu töötasid kõik päästemeeskonnad hoones hingamisaparaatidega ning kasutusel oli ka suitsupump. Üks päästja vajas meedikute abi, kuid pärast turgutamist lubati ta tagasi tööpostile. Kustutustööde käigus selgus, et tulekahju tõttu oli purunenud veel mahuteid. Kuna reostus oli lokaalne, siis lähedal elavatele inimestele õnneks ohtu ei olnud.  Sündmuskohal tegelesid kustutustöödega Annelinna, Tabivere ja Tartu kutselised ja Palamuse vabatahtlikud päästemeeskonnad, appi sõitis ka Tartu vahuhaagis.

Ettevõtte esindajate sõnul plahvatas laos ksüleenimahuti, milles oli umbes 500 liitrit ainet. Tulekahjus hävis ka üks tonnine nitrolaki nõu. Päästjad tegid turvakaamera salvestust vaadates kindlaks tulekahju arvatava tekkepõhjuse. Salvestuselt oli näha, et plahvatus tekkis ilmelt staatilisest elektrist, kui üks töötaja valas ainet mahutisse juurde. Sama töötaja sai ka kergelt viga ning vajas kohapeal arstiabi.

Päästesündmus lõpetati kella 19.35ks, kuid omanikud jäid sündmuskohta valvama. Hommikul tuleb üks päästemeeskond oma mõõteriistadega õhu kvaliteeti kontrollima. Siis selgub, kas omanikud saavad hoonesse siseneda või tuleb ruume edasi tuulutada.

Viimased uudised