Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Politsei andis teada, et täna Tartus Jaama tänaval plahvatanud korteris viibinud 46-aastane mees suri saadud vigastustesse haiglas.

Kokku sai Tartus Jaama tänaval toimunud gaasiplahvatuses kannatada 9 inimest. Neist 6 inimese vigastused olid rasked.

Kell 13.44 teatati häirekeskusele, et ühest korterist immitseb gaasilõhna. Kuivõrd esialgse info järgi oli korteris joobes mees, kes ei avanud ust, reageerisid sündmusele lisaks päästjatele ka politseinikud ja meedikud. Kohale saabunud päästjad asusid kontrollima olukorda, kui kell 13.56 toimus plahvatus, mille tõttu sai kannatada 9 inimest. Plahvatuses vigastada saanud kaks päästjat, kaks patrullpolitseinikku ning kiirabiautojuht viidi raskete vigastustega haiglasse. Korterist välja toodud mehe vigastused olid samuti rasked ning ta viibis haiglaravil. Lisaks osutas kiirabi koha peal esmaabi kolmele majaelanikule.

Korteris, kus toimus plahvatus, lokaliseeriti tulekahju kella 14.30-ks ning kella 16.09-ks sündmus päästjate poolt likvideeriti. Lisaks tulekahju kustutamisele kontrollisid päästjad üle kõik plahvatuses kannatada saanud hooned, kus rohkem ohtu ei tuvastatud. Pärna ja Raatuse tänavate vaheline lõik oli liiklusele suletud. Kortermajade elanikele on Tartu linnavalitsuse poolt organiseeritud asendusmajutus Tartu Kutsehariduskeskuse ühiselamus.

Juhtunu täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust. „Seni kogutud andmetel on meil alust arvata, et plahvatus võis olla tahtlikult tekitatud, mistõttu uurime juhtunut plahvatuse tekitamise paragrahvi järgi. Praegu on aga kõige olulisem, et kõik õnnetuses viga saanud inimesed paraneksid ja soovin neile kiiret taastumist,” sõnas Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja.

Viimased uudised