Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni Tartus ööl vastu reedet relvataolise esemega inimesi sihtinud mees.

Esialgsetel andmetel väljus pärast südaööd Riia ja Turu tänava ristmikul foori keelava tule taga seisnud Honda maasturist mees, kes sihtis relvataolise esemega kõrval seisnud Volkswagen Golfis olnud võõraid inimesi.

Suurema ohu ennetamiseks andis Volkswageni juht kohe gaasi ning põgenes, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja. Juhtunust teatati ka häirekeskusele.

Tartu patrullid asusid sõidukit otsima, kammides läbi piirkonda jäävad pea- ja kõrvaltänavad ning sõiduk leiti Annelinnas Paju tänaval ühe baari juurest.

Kahtlusalune tabati Ülikooli tänaval

Maasturis oli kolm meest, kuid ükski neist ei vastanud kirjeldusele arvatavast kahtlustatavast. Autosolijaid küsitledes selgus, et otsitav mees oli vahepeal Ülikooli tänaval autost välja läinud.

Maasturis olnud mehed kinnitasid, et relvataolise eseme näol oli tegu õhkrelvaga. Samast masinast leidis politsei kaks õhkpüstolit, mis võeti uurimise ajaks politseisse hoiule. Üks maasturis olnud joobes mees ei allunud korraldustele ja ta viidi kainenema.

Patrullid asusid taas üle linna otsingutele, et tabada kuriteos kahtlustatav. Kesklinnas liikus mehe kuumadel jälgedel ka ekipaaž teenistuskoeraga. Õnneks polnud vaja Ülikooli tänavalt kaugemale minnagi, mees tabati kiirtoitlustuskoha juures.

Politsei pidas ta kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas mehe asjaolude selgitamiseks arestimajja. Juhtunut uuritakse kriminaalmenetluses, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva selgitas, et enamikul relvaga seotud juhtudest selgub, et reaalset ohtu õnneks ei ole ning korrarikkumine toimub liigsuurest alkoholijoobest või lihtsalt mõtlematust tegevusest.

„Ka antud juhul oli teo toimepanija alkoholijoobes. Samas on avaliku korra raske rikkumise eest karistus karm, olenemata, kas see pandi toime relva või relvale sarnase esemega, kainena või joobnuna,” ütles Järva.

Lõunaeestlane

Viimased uudised