Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ropka

Tartus pandi neljapäeval nurgakivi kesklinna piirile rajatavale Ropka äri- ja büroohoonele, mis on esimene hoone uues ärikvartalis.

Abilinnapea Jarno Lauri sõnul annab ehitatav ärihoone tunnustust Ropka tööstuspiirkonna arengust. „Seoses Ihaste silla valmimisega on  piirkond saanud sisse uue hoo. Lisaks uutele töökohtadele tähendab see ühtlasi ka linnaliku tänavaruumi tekkimist Turu tänava juurde,” lausus Laur.

Embach Ehituse juht Andres Salusaar märkis, et Eesti kinnisvaraturg on aktiviseerunud ja liikunud Tallinnast väljapoole, seda nii äri- kui ka elamuehituses. „Ärikinnisvara arendamine on Tartus laienenud ja seda toetab linna üldine infrastruktuuri areng,” sõnas Salusaar.

Embach Ehituse juhi sõnul iseloomustab kinnisvaraarenduse ja ehitussektoriturgu täna Eestis trend, et olulisi äri- ja elamukinnisvara arendusi alustatakse ilma kindla rendikokkuleppeta ja ankurrentnikuta.

„Suures pildis näitab see, et majanduses on kindlus olemas ja sektor stabiilne ning on vabasid ressursse, mis kokkuvõttes on loonud pinnase aktiivsuse kasvuks,” lisas Salusaar.

Kaarsilla Kinnisvara juht Viljar Jänes ütles, et Ropka ärimajja on oodatud kaupmehed, kel huvi kaubandus- ja laopindade vastu esimesel korrusel ning ettevõtted, kel vaja büroopinda.

„Hiljuti avasime uue büroohoone Ülikooli tänavas, mille kohta ütles linnapea, et tegu on justkui viimase hambaga reas. Ropka ärimaja puhul võime öelda, et tegu on justkui esimese hambaga uue Tartu kesklinna ärikvartali reas,” lisas Jänes.

Lõunaeestlane

Foto: Timo Arbeiter

Viimased uudised