Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järjest tuleb teateid eakate inimeste kohta, kes on pääsenud tulekahjust õnneliku juhuse läbi. Alles see oli, kui Tartus pääses tulekahjust 91-aastane naine. Nüüd pääses tänu naabri suitsuandurile 84-aastane naine.

Lõuna päästekeskuse info kohaselt teatati teisipäeval, 7. novembril kell 8.21, et Tartus Pepleri tänaval tuleb kolmekorruselise maja ülemise korruse korterist suitsu. Tulekahju avastajaks oli naaber, kelle suitsuanduri häire põlengust märku andis.

Päästjad leidsid korterisse sisenedes koridorist teadvuseta 84-aastase naisterahva, kes välja toodi ja kiirabitöötajatele üle anti. Naist elustati ja ta viidi kriitilises seisundis haiglasse. Korteris põles ühe toa sisustus, mis tulekahju tagajärjel suures osas hävis.

Kohal käinud menetlusinspektori hinnangul sai tulekahju alguse hooletusest lahtise tulega ümberkäimisel. Toas oli palju küünlaaluseid ja petrooleumlamp. Korterist puudus paraku suitsuandur.

Päästekeskus kutsub üles oma eakate lähedaste ja naabrite suhtes tähelepanelik ja hooliv olema. Vaatama, kas nende suitsuandur on õigesti paigaldatud ja töökorras ning kütteseadmed hooldatud. Vajadusel tuleks aidata eakaid suitsuanduri paigaldamisel, selle patarei vahetamisel, kütteseadme remondil, küttseadmete puhastamisel, korstnapühkija tellimisel või muul ohutuse tagamiseks vajalikul viisil.

Viimased uudised