Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hetk kaitseminister Luige ja kindral Woltersi kohtumiselt. Kaitseministeeriumi pilt

Täna kohtusid Tartus Balti Kaitsekolledžis kaitseminister Jüri Luik ja NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (SACEUR) kindral Tod D. Wolters. Arutelu keskseteks teemadeks olid kollektiivne heidutus- ja kaitsehoiak Balti regioonis ning NATO kaitsevalmidus.

Kaitseminister tänas kindral Woltersit NATO kaitsevalmiduse tugevdamise eest ning rõhutas, kuivõrd oluline on sõjalise valmisoleku tagamisel liitlaste kohalolek Eestis ja NATO õppuste roll.

„Meie vaatest on väga oluline, et me harjutame nii, nagu me päriselt võitleme,“ märkis kaitseminister Luik. „Oleme omalt poolt valmis tegema kõik, et õppuste kvaliteeti veelgi parandada ning Eesti kaitsetegevust tõhustada.“

Kaitseminister rõhutas, et Eesti toetab NATO hoiakut tegelda kõigi maalt, merelt ja õhuruumist lähtuvate sõjaliste ohtudega, seda nii Euro-Atlandi üleselt kui ka Balti riikides.

Kindral Wolters ja kaitseminister Luik olid ühte meelt, et lisaks NATO õppustele saavad liitlasriigid oma valmisolekut näidata ka läbi teiste koostööformaatide, mille heaks näiteks oli suvel toimunud Ühendekspeditsiooniväe (JEF) raames toimunud mitmeid riike hõlmanud Baltic Protector.

Viimased uudised