Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu traditsiooniline kevadlaat jääb tänavu seoses koroonaviiruse levikust tingitud piirangutega kesklinnas ära. Kevadise kauba pakkujaid ootab Tartu Turg lisaks avaturule ja turuhoonele Dorpati ja avaturu vahele jäävale platsile. Laiendatud müügialal järgitakse kõiki ohutusmeetmeid.

Tartu Turu juht Rene Kiis sõnas, et vastavalt kehtivatele piirangutele pakutakse müüjatele ja ostjatele turvalist kauplemisvõimalust nädalavahetustel vabas õhus. Suuremale alale ja mitmele päevale külaliskauplejaid jagades saab paremini  järgida ohutusnõudeid. „On oluline, et kohalikud väiketootjad-kauplejad saavad oma hooaja kaupa realiseerida,” lisas Kiis.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et  koroonakriisi tõttu on väiketootjate ja -kauplejate olukord väga keeruline, sest neil pole olnud tavapäraseid võimalusi oma tooteid müüa. „Tartu linn peab oluliseks toetada ettevõtjaid ja pakkuda kohalikele väiketootjatele ning taimemüüjatele kevadlaada asemel alternatiivseid müügivõimalusi. Ettevõtjad saavad teenida ja tartlased osta vajalikku kaupa,“ ütles linnapea.

Müüki laiendatud välialal kavandab turg mai viimastel ja juuni esimestel nädalavahetustel. Suuremale maa-alale ja mitmele päevale kauplemist hajutades saab paremini järgida ohutusnõudeid. Kevadisele väljamüügile tulijail soovitatakse kanda maske.

Tartu Turg jälgib terviseameti soovitusi ning teeb olukorra muutudes ümberkorraldusi.

Viimased uudised