Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tartus hukkus

Tartus neljapäeva hommikul Pärna tänava elumajas puhkenud tulekahjus hukkus kaks vanemaealist naist, kellele sai saatuslikuks suitsuanduri puudumine.

Häirekeskus sai kell 7.22 teatae, et Pärna tänaval tuleb väikse hoovipealse maja katuse alt suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid majja, mille toast leidsid kaks hukkunud vanemaealist naisterahvast, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästetöö juhi hinnangul oli sisepõleng juba pikemat aega kestnud, kuid tänu suletud uksele tulekahju ruumist välja ei levinud.

Tulekahjus hävis toa sisustus ning vahelakke põles auk. Suitsandurit majast ei leitud.

„Palume tungivalt pöörata tähelepanu oma vanemaealiste lähedaste, tuttavate ja naabrite kodude tuleohutusele ning tuletada neile meelde suitsuanduri vajalikkust,” ütles Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu.

„Vanemad inimesed ei tule sageli suitsuanduri paigaldamise või patareide vahetusega üksi toime ning vajavad selleks ka abi.“

Paari meetri kaugusel teistes puitmajades elavate naabrite jaoks oli seekord õnn, et põleng majast välja ei levinud, sest siis oleksid tõenäoliselt süttinud ka nende hooned, lisas Uustalu.

Tulekahju põhjustas kuum tuhk

Päästekeskuse menetlusinspektorite esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju kilekotiga kapi juurde pandud tuhk, milles olevad kuumad söed süütasid kapi ning riided ning tuli levis sealt edasi voodini.

Eelmisel nädalal, 28. novembril süttis Tartus Kastani tänaval äravisatud kuumast tuhast kuur.

Lõunaeestlane

Fotod: Lõuna päästekeskus

Viimased uudised