Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartus põlenud korterelamu esimese korruse korterist toodi välja kannatanu, keda elustada ei õnnestunud.

Täna, 21. mai hommikul kell 6.32 sai Häirekeskus teate kortermaja põlengust Tartu linnas. Päästjad said nelja minutiga esimeselt korruselt kätte vanema meesterahva, keda hakati koheselt elustama. Kell 7.00 teavitati, et elustamine tulemust ei andnud. Teiselt korruselt evakueeriti viis inimest.

Päästetöö juhi meeskonnavanem Enn Lepiku sõnul oli tulekahju korteris ilmselt juba tunde vindunud, kuid õnneks sealt väljapoole ei ulatunud. „Ära põles diivan ja kogu ruum sai tugevaid tahmakahjustusi,“ ütles Lepik.  Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada põleva suitsuga magama jäämine.

Tulekahju hilisemal uurimisel selgus, et põlenud korteris oli suitsuandur olnud ja ka töötanud. Paraku oli seade kuumuses ära sulanud ja laest alla kukkunud. Miks häire toas olnud meest ei äratanud, võib olla seotud alkoholi tarvitamise järgsete mõjudega ning tulekahju algjärgus tekkinud vingugaasiga.

Nähtamatut ja lõhnatut, kuid ülimürgist vingugaasi aitab õhust tuvastada ainult vingugaasi andur. Suitsuandur reageerib nähtavale suitsule või aurule.

Päästeamet palub kõigil kontrollida oma elamus suitsuanduri korrasolekut. Ainut töökorras suitsuandur päästab elu. Sellel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 17 inimest.

Viimased uudised