Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 24. augustil keskpäeva paiku leidis tuuker Tartus Emajõest uppunud 35-aastase mehe, kes eelmisel õhtul oli vette ujuma läinud ja kaduma jäänud.

Teisipäeval, 23. augustil kell 21.23 sai Häirekeskus teate, et Tartu linnas Soola tänava kandis läks väidetavalt purjus meesterahvas Emajõkke ujuma, kuid ei tõusnud enam pinnale. Kohapeal selgus, et meesterahvas oli hakanud vastaskaldale ujuma ning sõpradel ei õnnestunud teda takistada. Päästjad asusid kadunud isikut jetiga veepinnalt otsima, politsei tegeles otsingutega maismaal, kuid meest ei leitud. Otsingud jätkusid täna hommikul ning kella 12 paiku tuvastasid paadi ja sonariga jõel kadunud meest otsinud politseinikud jõepõhjast inimesele sarnaneva kogu. Kaasati tuuker, kes leidis Dorpati hotelli juurest veekogu põhjast mehe surnukeha. Uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Sel aastal on veekogudes uppunud juba 24 inimest.

Selle õnnetuse valguses tuletab päästeamet veel kord meelde, et alkohol ja vesi ei käi kokku, sest alkoholi tarvitanu väsib kiiresti ning ta ei pruugi oma võimeid adekvaatselt hinnata. Lisaks juhime tähelepanu, et ujumiseks tuleks valida selleks ettenähtud koht, sest tundmatus kohas võib sattuda veekeeristesse või veekasvudesse. Palju vigastusi juhtub ka vette hüppamisel selleks mitte ettenähtud kohtades.

Veeõnnetuste peamiseks põhjuseks on kahjuks alkohol. Kampaania „Sul on selgroogu!“ kutsub inimesi märkama alkoholiga kaasnevat riskikäitumist ja annab praktilist nõu, kuidas kriitilisel hetkel takistada joobeseisundis kaaslast ujuma minemast või rooli istumast.

Kolm nõuannet, kuidas hoida selgroogu ja vältida joobes õnnetusi:

  • Leia oma „ei”

Seltskonnas alkoholi tarbimisele “ei” ütlemine võib olla keeruline. Mõtle enne läbi või harjuta lausa valjusti, kuidas loobumine kõige usutavamalt kõlaks.

  • Kokkulepped enne pidu

Leppige sõpradega aegsasti kokku, kuidas pidu turvaliselt pidada. Ujuma ei lähe, paadisõit jääb homseks. Pange autovõtmed ära. Kes on kaine autojuht? Joobes tehtud otsused võivad viia õnnetuseni.

  • Kui kokkulepped ei kehti?

Kui enne pidu tehtud kokkulepped ei kehti ja sõber tahab napsusena ujuma minna või rooli istuda või, siis kardetakse sageli, et teda keelates või takistades rikume suhteid. Sellises olukorras tuleb meeles pidada, et sõbra elu on tähtsam kui tüli vältimine.

Vaata ka päästeameti, transpordiameti ning politsei- ja piirivalveameti ühise teavituskampaania kodulehte selgroog.ee

Viimased uudised