Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Redel, 14. oktoobril avab aadressil Tiigi 55 uksed ennetus- ja peretöökeskus Tartu Perepesa, mille tegevus võimestab lastega peresid ning pakub nõu ja tuge laste kasvatamisel ning peresuhete loomisel ja hoidmisel. Oodatud on kõik pered lapseootusest kuni lapse kooliminekueani.

Perepesa on kogukondliku suhtlemise ja kooskäimise koht, mis varajase märkamise ja ennetamise kaudu panustab laste ja perede heaolu hoidmisesse. Perepesas on mängutuba, kuhu saab tulla lapsega mängima ja teiste peredega kohtuma. Lisaks pakub Perepesa erinevaid teenuseid, koolitusi ja juturinge. Fookuses on lapseootuse ja lapse sünniga kohanemine, lapse arengu toetamine tema elu erinevatel etappidel, lapsevanemaks kasvamine, pere- ja paarisuhete loomine ja hoidmine ning tervist toetavate valikute tegemine.

„Perepesa on peredele soe ja turvaline kohtumispaik, mis pakub vanematele võimaluse  igapäevarutiinist välja astuda ning avatud mängutoas uute inimeste ja ideedega kohtuda,” ütleb Tartu Perepesa juht Merily Tensing-Kruusla. „Lapsevanemaks ei sünnita, lapsevanemaks kasvatakse ja õpitakse. Julgustan lapsevanemaid meie poole pöörduma kõigi küsimustega, mis seoses laste kasvatamisega tekivad ja osalema erinevatel Perepesa vanemahariduslikel sündmustel.”

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul tagavad Tartu linna laste ja perede hea käekäigu ennetavad toetavad teenused. „Tänu Perepesa koostöövõrgustikule jõuab rohkem peresid vajaliku abini, olgu see siis toetav nõuanne või mõne tõsisema probleemi lahendamine. Oluline on ka see, et Perepesas on peredele vajalik info ühest kohast kättesaadav,” lisas Mihkel Lees.

Avamispäeval, 14. oktoobril kell 13–17 on Tartu Perepesa uksed aadressil Tiigi 55 avatud kõigile huvilistele. Avatud on mängutuba ning saab tutvuda ruumide ja pererahvaga – külastajaid ootavad keskuse juht Merily Tensing-Kruusla ning mängutoa juhendaja-koordinaator Gerli Lõhmus.

Kell 14–15 on kohal psühholoogid Rena Pent ja Marika Käggo, kes vastavad vanemlust ja vaimset tervist puudutavatele küsimustele ning tutvustavad „Imeliste aastate’’ vanemlusprogrammi, mis on üks Perepesa teenustest. Kell 16 toimub minietendus lastele.

Lisainfo Tartu Perepesa veebilehel https://www.perepesa.ee/tartu-perepesa.

Tartu Perepesa loomiseks sõlmis Tartu Linnavalitsus koostööleppe sihtasutusega Lapse Heaolu Arengukeskus, kes on Perepesa mudeli looja ja arendaja. Ennetus- ja peretöökeskuse tegevusmudel toetub rahvusvahelisele praktikale ja teadusuuringutele, mudelit on kohandatud Eesti oludele ja see lähtub riiklikest arengusuundadest.

Hetkel tegutsevad Perepesad Põltsamaal, Viljandis ja Türil. Peagi avatakse Perepesa ka Elvas ning järgmistel aastatel on kavas veelgi laieneda. Eesmärk on luua Perepesa igasse omavalitsusüksusesse, et tugi laste kasvatamisel oleks Eesti peredele kõikjal kodu lähedal kättesaadav.

Viimased uudised