Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartumaalt jõudis Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi finaali Tartu Hansa Kooli projekt „Munast tibud” ja saavutas auväärse 2. koha. Maakonna parimaid tunnustati 26. jaanuaril toimunud hariduskonverentsil „Teadlikult tulevikku“ veebi vahendusel.

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 168-st eduloost välja 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“ 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Ida-Virumaalt esitati 33 edulugu.

Programmijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnul oli sellel aastal palju ägedaid ja inspireerivaid edulugusid, millede vahel oli raske valikuid teha. Koolides ja lasteaedades toimuvad väga ettevõtlikud ja elulised tegevused, mida oleks patt mitte teistega jagada. Tuleb tunnistada, et edulugude tase on aasta-aastalt aina kõrgem, ideed ja tegevused on tõesti väga üllatavad ning mitmekülgsed. Kasvatatakse munadest tibusid, vastsetest liblikaid, planeeritakse noortekeskustest merekonteinerisse, rajatakse aianurkasid ja terrasse, tegeletakse teatri või vaimse tervisega. Üks tähelepanek, mis hindajatele silma hakkas on kindlasti noorte roll praktiliste tegevuste kavandamisel. Paneme südamele, et noortele võiks anda rohkem vastutust!

Nominentide valmimine toimus kahes osas: esmalt viiakse läbi hindamine maakondlikul tasemel ja igast maakonnast esitatakse üle-riigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Kategooriate nominendid ja paremusjärjestus 2022

Kategooria: Parimad praktikad TULEMi rakendamisel

 1. koht: Meie muudame oma kodukoha kaunimaks – Roosna-Alliku Põhikool
 2. koht: Lõiminguprojekt: teatrifestival – Väätsa Põhikool
 3. koht: Projekt „Mustrid meie ümber“ – Rakvere Rohuaia Lasteaed

Kategooria: Parim koostöötegu

 1. koht: Nina sisse ja käed külge! – Viljandi Gümnaasium
 2. koht: Munast tibud/kana – Tartu Hansa Kool
 3. koht: Albu kogukonna „Sajandi muusikal“ – Albu Põhikool

Kategooria: Ettevõtlik haridustegu

 1. koht: Loomekas loomeruumi loomine – Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium
 2. koht: Jõhvi Gümnaasiumi katuseterrassi projekt
 3. koht: Ettevõtlike IT-huviliste õpilaste eesmärgipärane rakendamine kooliellu ehk IT-õpilased – Gustav Adolfi Gümnaasium

Kategooria: Noorte algatus

 1. koht: Lastevanemad häkkisid noorte sisemaailma – Kalmetu Põhikool.
 2. koht: Võrumaa Noorte Seiklusmatk – Haanja Kool
 3. koht Kiri presidendile – Kohtla-Järve Slaavi Põhikool

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Edulugude nominentide videod 2022 leiab: https://www.youtube.com/@ettevotlikkool4280

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 205 kooli ja lasteaeda üle Eesti, kokku üle 39 000 õpilase.

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Viimased uudised