Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäeva õhtul teatati raskest liiklusõnnetusest Tartu lähedal Kardla külas, kus põrkasid kokku sõiduauto ja veok. Liiklusõnnetuses sai 22-aastane mees sedavõrd raskeid vigastusi, et tema elu ei õnnestunud päästa.

Liiklusõnnetusest Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 171. kilomeetril teatati Häirekeskusele õhtul kell 21.30. Veokit Scania juhtinud 39-aastane mees kaotas libeda tee tõttu juhitavuse ja paiskus teelt välja vasakule poole üle vastassuunavööndi ning põrkas haagise tagaosaga vastu sõidukit Volvo XC90, mida juhtis 41-aastane mees. Volvo juht ja üks kaasreisija, 23-aastane mees, toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi, teine kaasreisija, 22-aastane mees hukkus sündmuskohal.

Õnnetuse hetkel viibis sõiduautos kolm inimest ja veokis juht üksinda. Volvo kõrvalistuja vigastused olid sedavõrd rasked, et ta hukkus sündmuskohal. Sõiduautot juhtinud 41-aastane mees ja 23-aastane kaasreisija toimetati haiglasse. Veokit juhtinud 39-aastase mehe vaatas kohapeal üle kiirabi ning vigastusi temal ei tuvastatud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kert Kotkas sõnas, et talvistes teeoludes liiklemine nõuab suuremat ettevaatlikkust. „Talvel võivad teeolud olla väga muutlikud ning kindlasti mõjutab liiklust pime aeg, sademed ja libe tee. Sellest nädalast on talverehvid sõidukitel kohustuslikud, kuid ohutuks liiklemiseks tuleb lisaks rehvivahetusele kasutada talvistele teedele sobivaid sõiduvõtteid ehk vajadusel võtta hoog maha ja olla tähelepanelik,“ sõnas operatiivjuht.

Sündmuskohal kehtib kiirusepiirang 50 km/h. Teeolud olid libedad, sõidukite rehvid vastasid nõuetele ning kõik inimesed kasutasid turvavarustust. Mõlema sõiduki juhid olid kained.

Liiklus sündmuskohal on osaliselt taastunud, politsei palub järgida liikluskorraldajate juhiseid.

Sel aastal on liiklusõnnetustes hukkunud 51 inimest, eelmisel aastal jättis liikluses elu 59 inimest.

Viimased uudised