Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader Lõuna päästekeskuse videost.

Täna, 4. detsembri hommikul põles Tartu vallas Kärevere külas palkmajja sisse vanem naisterahvas.

Lõuna päästekeskuse info kohaselt teatati kell 7.42, et Tartu vallas Kärevere külas põleb lahtise leegiga palkmaja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest sisse kukkunud katusega maja, mille akendest ja ustest ulatusid välja leegid. Kohe leiti maja välisukse juurest hukkunud eakas 80ndates eluaastates naine.

Tulekahju kustutati kella 10neks. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Praeguseks kogutud andmete põhjal külastasid naist igal nädalal sotsiaaltöötaja ja lähedased, kes suitsuanduri töökorrasolekut kontrollisid ja tuleohutust silmas pidasid. Kahjuks oli hukkunud naisel komme aega ajalt kütmise ajal häiret andma hakkavat suitsuandurit laest alla võtta.

Sel aastal on tules hukkunud 32 inimest. Eelmise aasta samal perioodil oli tulesurmasid 40. Külmaperioodi alguses, kui hakatakse rohkem kütma, lahtist tuld kasutama ja inimesed viibivad kodus sagenevad traagiliste tagajärgedega elumajatulekahjud. Õnnetuste ärahoidmiseks tuleks olla kütmisel ja lahtise tule kasutamisel ettevaatlik ning mitte koormata üle elektrisüsteeme. Tuleks kontrollida, et suitsuandur oleks töökorras ja patarei vahetatud. Suitsuanduri kohustuslikuks muutumisest möödus 10 aastat. Tavalise suitsuanduri tööiga on samuti maksimaalselt 10 aastat. Seega oleks aeg vanad andurid kiiremas korras välja vahetada.

Kommentaarid

Viimased uudised