Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester pühendavad oma suvise kirikukontsertide tuuri „Vaikne muusika“ Ukraina ühe tuntuma helilooja Valentin Silvestrovi muusikale ning juhatavad sisse Eesti heliloojate perekonna Kappide 145., 115. ja 110. sünniaastapäevade tähistamise järgmisel hooajal.

Kontserttuur algab Tartumaalt Kambjast. Esimene kontsert toimub reedel, 26. augustil kell 19.30 Kambja Martini kirikus.

Nimiteose „Vaikne muusika“ autor on 2022. aasta kevadest Berliinis eksiilis elav helilooja Valentin Silvestrov (Valentõn Sõlvestrov, sündinud 1937). Arvo Pärt ja Alfred Schnittke on nimetanud Silvestrovi „meie aja kõige silmapaistvamaks heliloojaks“. Tema originaalne helikeel viib kuulajad rännakule ilu ja vaikuse, võib-olla ka valu piirile, andes võimaluse ennast ümbritsevast maailmast, selle mitmepalgelisusest ja kiirusest, korraks välja lülitada. Veel kaks Silvestrovi teost tuleb kontserdil esitamisele – „Serenaad“ ja „Eleegia“.

Samuti teeb Tõnu Kaljuste kontserdiga kummarduse Eesti heliloojate dünastiale – perekond Kappidele, kelle 145., 115. ja 110. sünniaastapäevi järgneval kontserdihooajal Eesti muusikaelus tähistatakse. Tallinna Kammerorkestri esituses kõlavad kontserdil Artur Kapi „Fugato ja Andante Cantabile keelpilliorkestrile“, Villem Kapi „Eleegia“ ja Eugen Kapi „Variatsioonid keelpillidele ukraina rahvaviisi teemal“.

Kontserdid toimuvad 26. augustil kell 19.30 Kambja Martini kirikus, 27. augustil kell 12.00 Rakvere Kolmainu kirikus ning 27. augustil kell 19.30 Hageri Lambertuse kirikus.

Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Kollektiivi asutaja, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste. 2022/2023 tähistavad nad oma 30. tegevushooaega. Orkester koosneb hinnatud keelpillimängijatest, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. 2021. aastal oli Tallinna Kammerorkester Eesti muusikaauhindade jagamisel kolmekordselt nomineeritud ning 2014. aastal kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

Viimased uudised