Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teade raskest liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele täna pealelõunal kella 12.40 ajal. Esialgsetel andmetel põrkasid Tartumaal Maramaa külas Tartu-Jõgeva-Aravete 3. kilomeetril kokku kolm sõidukit. Õnnetuses sai viga kaks ning hukkus üks inimene.

Esialgsetel andmetel kaldus täna peale keskpäeva kella 12.40 ajal sõiduauto Volkswagen Passat Jõgeva poolt Tartu suunas liikudes veel teadmata põhjusel vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku Nissani mikrobussi ning Volkswagen Golfiga. Kolmes masinas oli kokku 11 inimest – Volkswagen Passatis oli juht ning kõrvalistmel sõitis alaealine laps. Volkswagen Golfis oli vaid juht ning Nissani mikrobussis oli kokku 8 inimest, neist neli olid lapsed.

Raske kokkupõrke järel paiskus Nissani mikrobussist välja kaasreisijana viibinud täiealine mees, kes oli esmase info kohaselt turvarihmaga kinnitamata. Ta sai sedavõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Avariipaigalt toimetati haiglasse ühtekokku üheksa inimest, neist viis olid lapsed.

Täpsustatud andmetel toimus liiklusõnnetus Tartumaal Tartu vallas Tartu-Jõgeva-Aravete mnt 3. kilomeetril kella 12.41 paiku, kus 41-aastase naise juhitud sõiduauto Volkswagen Passat kaldus vastassuunda ja põrkas kokku sõidukitega Nissan Primastar, mida juhtis 42-aastane mees ja Volkswagen Golf, mida juhtis 61-aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel Nissan ja Volkswagen Golf kaotasid juhitavuse ning sõitsid teelt välja. Nissan rullus üle katuse, mistõttu kukkus sõidukist välja kaasreisija, 41-aastane mees, kes hukkus sündmuskohal. Tartu Ülikooli Kliinikumi toimetati Volkswagen Passati juht ja sõidukis viibinud 5-aastane poiss, Volkswagen Golfi juht ning Nissanis viibinud 38-aastane naine, 33-aastane naine, 7-aastane poiss, 11-kuune poiss, 4-aastane tüdruk ja 1-aastane tüdruk.

Õnnetus juhtus asfaltkattega teelõigul, lauges kurvis, kus nähtavus oli hea. Maksimaalne lubatud kiirus seal on 90 km/h. Kõikide sõidukite juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets nentis, et palavad ilmad panevad liiklejad raskesse olukorda. „Kuumuses kipub tähelepanu kergelt hajuma, mistõttu tuleks praegu sõites olla tavapärasest veelgi tähelepanelikum ning sõita vajadusel aeglasemalt, et jõuaks ümbritsevat märgata ja ohu korral reageerida. Tehke teekonnal paus, kui tunnete väsimust või kuumast loidu olemist. Värskendage end veega ning kui pikemal teekonnal on tarvilik, vahetage juhte, et roolis oleks reibas sohver,“ märkis ta.

Operatiivjuht märkis sedagi, et suuremates sõidukites ei tohiks enesestmõistetavana võtta suuremat turvatunnet ning sealgi tuleb igal juhul kinnitada turvarihm, sest halbade asjaolude kokku langedes võib just rihma kinnitamata jätmine kaasa tuua traagilised tagajärjed.

Raske õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Viimased uudised