Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Luunja vallas hukkus neljapäeva õhtul liiklusõnnetuses jalgrattur, kes sai löögi mööda sõitnud sõiduautolt.

Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Peugeot kella 18.30 paiku mööda Luunja-Kavastu-Koosa teed Kavastu poole, kui Sääsekõrva külas toimus kokkupõrge valgustamata sõidutee ääres liikunud jalgratturiga. Jalgrattur suri sündmuskohal.

Politsei tuvastas, et sõiduautot juhtinud 20-aastane naine oli kaine ning vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega. Ratturi kainuse selgitab välja ekspertiis.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Indrek Koemetsa sõnul oli jalgrattur tumedates riietes ning tal puudus kiiver. Esialgsetel andmetel puudusid jalgrattal nõuetekohased tuled.

„Traagilisele õhtule lisab kurbust tõik, et hukkunul oli täna [neljapäeval] sünnipäev. Teadaolevalt oli ta just oma kodu juures sõbra poole teele asunud ja ehkki ratta külge oli kinnitatud erinevaid helkureid, siis ei olnud sellel ees ega taga kohustuslikku valget ja punast tuld,” ütles Koemets.

Ta lisas, et pimedatel sügisõhtutel pole valgustamata teel liikuvaid kergliiklejaid autojuhtidele näha, kui inimesed end abivahenditega nähtavaks ei tee. Eriti ohtlik on see asulavälistel teedel, kus kiirused on suuremad ja kokkupõrke tagajärjed tihtipeale raskemad.

„Seepärast on oluline, et tee ääres liikuvad kergliiklejad muudaksid end nähtavaks, kas helkureid või helkurvesti kandes ning hoolitseks selle eest, et nende sõiduvahend nähtav oleks,” lisas Koemets.

Tänavu on Eestis liiklusõnnetuste tagajärjel hukkunud 54 inimest.

Lõunaeestlane

Viimased uudised