Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Johan-Paul Hion

Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.

Tudengivarju projekt on taas hoo sisse saanud ja gümnasistid üle Eesti on aktiivselt üles näidanud soovi Tartu Ülikooli üliõpilaseluga tutvumiseks. „Igal nädalal registreerub tudengivarjuks keskmiselt 30 huvilist. Kõige enam on sel õppeaastal varjutatud arstiteaduse, hambaarstiteaduse ja füsioteraapia õppekavade üliõpilasi,” kirjeldas gümnasistide suurt huvi meditsiiniteaduste valdkonna vastu tudengivarju projekti juht Eli Paul. Teiste valdkondade õppekavadest soovitakse enim varjutada õigusteaduse ning füüsika, keemia ja materjaliteaduse üliõpilasi. „Kuigi enamik tudengivarje on seni olnud gümnasistid, on oodatud ka praegused üliõpilased või need, kellel koolitee ja ehk ka ülikooliõpingud juba selja taga, kuid soovivad (taas) ülikooli astuda,” lisas Paul. Aktiivseid üliõpilasi, kes on valmis tudengivarju endaga päevaks kaasa võtma, on praegu ligi 300.

Suurt populaarsust kogunud tudengivarju projekti käigus veedavad üliõpilane ja tema erialast huvitatud noor koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks parema ettekujutuse sellest, mida valitud eriala õppimine tegelikult tähendab. Varjutada saab nii esimese õppeastme (bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe) kui ka teise astme (magistriõppe) üliõpilast. Osalemiseks tuleb valida sobiv õppekava ja ennast ülikooli veebilehel egistreerida.

Tudengivarju projektiga on oodatud ühinema ka üliõpilased, kes oleksid valmis oma eriala ja ülikoolielu tutvustama. Üliõpilane saab varjutatavaks registreeruda samuti ülikooli kodulehel.

Viimased uudised