Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu

Laiendatavas Tartu Lõunakeskuses avati teisipäeval uus jäähall, mis oma spartalike tingimustega on mõeldud spordiklubide ja koolide-lasteaedade teenindamiseks.

Vajadus Tartu teise jääväljaku järele ilmnes üsna pea pärast Lõunakeskuse uisuväljaku avamist kümmekond aastat tagasi, rääkis OÜ Lõunakeskus juhatuse liige Jaan Lott Lõunaeestlasele. Sobiv koht uuele sisejäähallile leiti Lõunakeskuse lähistelt, kus selleks otstarbeks ehitati ümber vana laohoone.

Uus jäähall on mõeldud üksnes treeningute läbiviimiseks – pealtvaatajatele seal kohti pole. „Ta on tehtud sellest lähtuvalt, et oleks lihtne, tugev, nagu tööriist, spartalik,” lausus Lott.

Lõunakeskuse esindusjääväljak avatakse taas tuleva aasta kevadel, kui lõppevad keskuses käivad ehitustööd.

Jäähalli rajamisega seotud riskide maandamiseks ostab Tartu linn järgnevast aastast kahe sisehalli teenuseid aastas 160 000 euro väärtuses, kinnitas linnapea Urmas Klaas.

Ta ei välista, et tulevikus võib Tartus tekkida vajadus ka kolmanda sisejäähalli järele. „Sellepärast, et iga uus spordirajatis tekitab juurde uusi harrastajaid ja huvilisi,” ütles Klaas.

Praegu tegutseb Tartus kaks iluuisutamise klubi ning jäähikoklubi SK Kajakas.

Vaata videolugu jäähalli avamisest.

Arved Breidaks

Viimased uudised