Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kergliiklussilla

Tartu kuulutas välja ideekonkursi Riia ja Vaksali tänava ristmikule kavandatavale kergliiklussillale ja -tunnelile arhitektuurse lahenduse leidmiseks.

„Kui Emajõele on viimastel aastatel sildu juurde rajatud, siis linnaplaneerimise seisukohalt on olnud probleemiks kergliiklejaile hea ühenduse loomine kesklinna ja Maarjamõisa vahel,” rääkis abilinnapea Jarno Laur.

„Pealegi asuvad tunnel ja viadukt Tartu suurima liiklusega tänaval ja vajavad seetõttu hoolikat arhitektuurset lähenemist.”

Raudteeviadukti alt kavandatav tunnel muudab kergliiklejatele liiklemise raudtee piirkonnas ohutumaks ning seob kesklinna ja Maarjamõisa kergliiklusteed, lisas Laur.

Raudteeviadukti kõrvale on kavas ehitada ka kergliiklussild, mis ühendab kesklinnast tuleva kergliiklustee Karlovasse ja Tammelinna suunduva teega.

Kergliiklussilla ja -tunneli rajamiseks korraldatud ideekonkurss on kaheetapiline: esimeses etapis valib žürii konkursil osalejate varasemate tööde põhjal välja kolm osavõtjat, kellele tehakse ettepanek esitada võistlustöö.

Teises etapis hinnatakse esitatud võistlustöid ja valitakse välja ideekonkursi võitja. Võistlustööde esitajaid premeeritakse 3000 euroga. Ideekonkursi võidutöö alusel alustatakse eelprojekti koostamist.

Lõunaeestlane

Viimased uudised