Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

AS Epler & Lorenz Ravila tänava jäätmekäitlustehases puhkes neljapäeva hommikul tulekahju, mis tänu tehase töötajate tegutsemisele suudeti kiiresti kustutada.

Häirekeskus sai teate puhkenud tulekahjust kell 5.50. Põlengu avastasid kaks tööl olnud inimest, kes süttinud jäätmemahuteid pulberkustutitega kustutama asusid.

Kohale jõudnud päästjad sisenesid suitsu täis angaari ning piirasid tulekahju leviku kella 6.20. Tulekahju kustutati lõplikult kella 6.59, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

„Töötajad summutasid iseseisvalt leeke ühe ratastel veetava 100-kilose ja paari väiksema pulberkustutiga, mis tegi meie edasise töö juba oluliselt lihtsamaks,” ütles Tartumaa vanemoperatiivkorrapidaja Kalev Näär. „Tehase territooriumil on hirmuäratavalt palju ohtlikku põlevmaterjali ja seal tekkiva tulekahju raskete tagajärgede ärahoidmiseks on põlengu kiire avastamine ning esmane oskuslik tegutsemine määrava tähtsusega.”

Päästjad kontrollisid angaari katusekonstruktsioone korduvalt termokaameratega ja õnneks tuli hoone osadele levinud ei olnud. Küll aga sai hoone seest tahmakahjustusi ja jäätmepurustusseadmed kuumakahjustusi. Sealhulgas muutus üks jäätmepurusti töökõlbmatuks.

Päästekeskuse menetlusinspektor selgitas, et tulekahju tekkis värvi- ja muid kemikaalijääke sisaldavate anumate purustusprotsessi käigus, mil toimus välja voolanud vedelike isesüttimine või sattus jääkide hulka mõni säde.

Lõunaeestlane

Viimased uudised