Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu linnavalitsus kuulutas välja rahvusvahelise hanke kavandatava rattaringluse jaoks 600 jalgratta ning parklaseadmete ostmiseks. Pakkumisi oodatakse 9. märtsiks.

Hankega soovib linn osta kokku 600 jalgratast (200 tavajalgratast ja 400 elektrijalgratast), 900 kinnitusposti ja 60 infotulpa koos tarne ja paigaldusega ning rattaringluse juhtimissüsteemi tähtajatu kasutuslitsentsi.

Hanketingimuste kohaselt soovib linn ka võimalust lähema kahe aasta jooksul osta rattaringlussüsteemi laiendamiseks täiendavalt kuni 200 jalgratast, 300 kinnitusposti ja 20 infotulpa riigihankel pakutud hinnaga.

„Tartu on kompaktne linn, kus läbitavad vahemaad on üldjuhul rattasõiduks sobiva pikkusega,” selgitas abilinnapea Raimond Tamm. „Ulatuslik jalgrattateede rajamine on muutnud rattaga linnas liikumise mugavamaks ja ohutumaks ning toonud uusi rattureid tänavatele. Rattaringluse käivitamisega astume järjekordse sammu selles suunas, et Tartus igapäevaselt jalgrattaga liiklejate arv kasvaks veelgi ning rattasõit oleks liikumisviisi valikul tõsiseltvõetav alternatiiv.”

Pärast seadmete hankijaga lepingu sõlmimist, mis eeldatavalt toimub tänavu mais, kuulutatakse välja hange rattaringluse operaatori leidmiseks. Rattaringlussüsteem loodetakse käima saada selle aasta sügisel. Tartusse rajatakse rattaringluse süsteem, mis koosneb 600–800 rendirattast ning 60–80 rendipunktist üle linna.

Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja siduda need teineteist täiendavaks tervikuks. Rattaparklate asukohtade planeerimisel kasutati mobiilpositsioneerimise andmeid inimeste igapäevaste liikumiste kohta ja võeti arvesse elanike ettepanekuid.

Rattaringlussüsteemi rajamist rahastatakse linna eelarvest ning EASi poolt  rahastatavast projektist „Tartu rattaringlus“.

Viimased uudised