Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu linna 10,5 miljoni euro suuruse lisaeelarve eelnõus kavandatakse teede ja tänavate ehituseks ning remondiks kokku 1,8 miljonit eurot lisaraha.

„Tänavad ja kõnniteed on linna põhieelarve prioriteediks ning sama suunda jätkame ka lisaeelarvega,” ütles linnapea Urmas Klaas.

Tänavate rekonstrueerimiseks ja ehituseks eraldatakse täiendavalt 600 000 eurot ning jalg- ja jalgrattateede ehituseks 500 000 eurot. Kergliiklusteede remondiks ja ülekäiguradade ümberehituseks eraldati lisaraha 400 000 eurot ja sõidu- ning kõnniteede jooksvaks remondiks 300 000 eurot.

Lisaeelarve vahenditest on kavas rekonstrueerida Nõlvaku tn parkla, rajada uued ülekatted Vabaduse puiesteel (Riia-Kaarsilla vahelises lõigus), Puiestee ja Jaama tänaval (Narva mnt-Sõpruse pst vahelises lõigus) ja Narva maanteel (Puiestee-Staadioni vahelises lõigus).

Koostöös võrguarendajatega saavad lisaks planeeritud töödele Aardla, Rahu, Tähe ja Lembitu tänaval uue katte veel Kaunase puiestee lõigus Kaunase pst 6 kuni 19 ning Vaksali 3 ja 5 vaheline ala, teatas linnavalitsus.

Linna jalg- ja jalgrattateid remonditakse täiendavalt 413 000 euro eest. Selle käigus saavad korrastatud Lammi, Mõisavahe, Jaama, Õhtu, Tiigi, Pepleri, Hurda, Hommiku, Papli, Anne, Kalevi, Peetri tänavate äärsed remontivajavad lõigud. Jalgrattateede rajad märgistatakse teekattele Ravila tänavale lõigus Betooni-Puidu.

Lisaraha eraldatakse ka Idaringtee 3 ehitusala jaoks ning Soinaste ja Ujula tänava rekonstrueerimistöödeks.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised