Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Täna, 23. veebruaril kell 2.59 teatati häirekeskusele, et Tartus Kivi tänaval on viie korteriga kortermaja aknast leegid väljas.

Päästjate saabudes oli kogu tänav suitsu täis. Kohe siseneti kustutustöödeks majja, kus oli leekides teise korruse korter. Põlengu ulatuse tõttu alguses korterisse siseneda ei õnnestunud.

Tuli oli levinud ka maja katuse alla ning osaliselt hävitanud kahte ülemise korruse korterit eraldava vaheseina.

Kustutustööde käigus leiti tules hukkunud umbes 70-aastase naise ja mehe söestunud surnukehad. Korterist, kust tulekahju alguse sai, suitsuandurit ei leitud, küll aga andsid häiret naaberkorterite suitsuandurid. Ülejäänud majaelanikud olid enne tulekahju paisumist majast ise välja pääsenud. Kiirabi viis tervisekontrolliks haiglasse ühe naise.

Kustutustööd lõpetati hommikul kell 6.18. Tulekahjus hävis korter, kust tulekahju alguse sai. Kõrvalasuv korter sai tugevaid tulekahjustusi ning muutus samuti kasutamiskõlbmatuks. Lisaks korterite sisustusele hävis osaliselt vahelagi ning maja katusealused konstruktsioonid. Kustutustöödeks avasid päästjad paar ruutmeetrit katuse katet. Maja alumised kaks korterit said veekahjutusi. Üks korter jäi puutumata. Traagilise tulekahju põhjused on selgitamisel.

Viimased uudised