Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Linnavalitsus tegi avaliku ülekutse, milles oodatakse kõiki huvilisi esitama taotlusi toetuse saamiseks uute lennuliinide avamiseks Tartust.

Tartu linn on valmis rahaliselt toetama kas Helsingi, Stockholmi, Riia või Kopenhaageni suunalisi lende. Sihtkohad valiti välja 2017. aastal Tallinna Lennujaam ASi korraldatud küsitluse põhjal.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on need sihtkohad Tartu linna arengut silmas pidades kõige olulisemad. „Hea lennuühendus lähipiirkonna tõmbekeskustega tugevdab meie majandust ja rahvusvahelisi ärisuhteid, edendab turismi ning on eriti tähtis ülikoolidele.”

Tartu linnavalitsus on valmis toetuse maksmiseks järgmise aasta eelarvesse planeerima 200 000 eurot. Toetuse saamiseks peavad regulaarlennud algama hiljemalt 30. aprillil 2018. Lennud peavad toimuma vähemalt 6 korda nädalas. Linnavalitsus on kehtestanud ka nõuded lendude väljumis- ja saabumisaegade osas.

Urmase Klaasi sõnul on tartlaste jaoks õiged lennuajad väga olulised. „Hommikuste lendudega peaks jõudma võimalikult paljude edasilendude n-ö esimesse lainesse ja hilisõhtul Tartusse tagasi,” lisas Klaas.

Viimased uudised