Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu abilinnapea Raimond Tamm auhinda vastu võtmas. Foto: Eesti Messid

Tartu linn pälvis tänavu kaks aasta energiateo auhinda, mis anti üle laupäeval Rakveres toimunud Energiamessil. Auhinnad tulid Tartule gaasibusside kasutuselevõtu ja rattaringluse käivitamise eest.

Auhinnagalal oli kohal abilinnapea Raimond Tamm, kelle sõnul on Tartu linn jõudsalt panustanud keskkonda säästvate liikumisviiside edendamisse. „Loomulikult on hea meel, kui neid pingutusi märgatakse ja tunnustatakse. Rattaringluse ja gaasibusside peamine eesmärk on pakkuda tõhusat alternatiivi autokasutusele ning seeläbi vähendada linnakeskkonnas õhusaastet ja mürataset ning samuti kliimasoojenemist põhjustava süsihappegaasi heidet,” rääkis Tamm.

Tänavu  jagatud 14st aasta energiateo auhinnast tuli kolm Tartusse.  Lisaks Tartu linna auhindadele tunnustati ka aktsiaseltsi Estiko-Plastar kui eeskujulikku rohelise mõttelaadiga ettevõtet, kellele kuuluvasse tootmiskompleksi on rajatud päikeseelektrijaam koguvõimsusega 862 kW.

Energiavaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu väärivad teod pärjatakse aasta energiateo auhinna ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega.

Viimased uudised