Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu plaanib uuendada kogu linna viidasüsteemi, et jalgsi liikuja leiaks kiiresti üles vajaliku ning linna huviväärsused oleksid paremini märgatavad.

„Meie eesmärk on, et iga inimene – olgu ta kohalik, turist või tudeng – tunneks end Tartus mugavalt ja oodatuna ning leiaks võimalikult lihtsalt tee soovitud sihtkohta. Seejuures võiks ta avastada oma teekonnal ka muud huvitavat ning tutvumisväärset,” rääkis linnapea Urmas Klaas.

„Linnale oluliste objektide ja vaatamisväärsuste halvasti tähistamine või tähistamata jätmine tähendab, et linna külastaja nendeni ei jõua. Kasutamata jääb linna potentsiaal kultuuri, kaubanduse, majutuse ja vaba aja veetmise võimaluste pakkumisel,” lisas linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Tartu linnale uue viidasüsteemi loomiseks kuulutas linnavalitsus välja riigihanke. Loodav viidasüsteem peab olema linnaruumis kasutatav erineva otstarbega viitade ja kaartide kogum, mis sisaldab eri infot kandvaid ja eri suuruses viitasid koos kirjeldusega, kuidas iga viita kasutada võiks.

Lõunaeestlane

Viimased uudised