Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartmusil valmis videotuur näitusele Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019“. Vaegkuuljatele mõeldes on tuuril eestikeelsed subtiitrid, muukeelsete tarbeks inglisekeelsed.

21. veebruaril avasime näituse „Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019“, kuid juba paari nädala pärast sulgesime eriolukorra tõttu oma uksed. Näitus on koostatud koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga. Väljapanek tõstab esile autoriehte kui kunstniku isikupärase eneseväljen­duse vahendi, mis väärtustab inimest kõige erinevamatel viisidel, pakkudes talle jätkuvalt uusi visioone ja konteksti, ning tugineb eksperimentaalsusele nii oma ideedes, materjalides kui ka oskustes. Eksponeeritud on üle 300 teose 86 autorilt. Valik põhineb peamiselt Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ehte­kogul, millest ligi 900 ehet on ekspo­neeritud ETDMi püsinäitusel „Kogutud teosed“. Lisaks on näitusele teoseid kaasatud Tartu Kunstimuuseumist ja autoritelt. Näituse kuraator on Ketli Tiitsar. Giidituuri viis läbi näituse koordinaator Kristlyn Liier.

Näitusega saate tutvuda põhjalikumalt Tartmusi kodulehel, kus leiate lisaks ka virtuaaltuuri ning Facebook-i lehel leiate näitusevaated.

Giidituuriga saab tutvuda siin.

Filminud: Johan Huimerind
Tõlkija: Peeter Talvistu
Täname: Luke Hall, Ketli Tiitsar

Kommentaarid

Viimased uudised