Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Täna varahommikul kell 5.00 teatati Häirekeskusele, et Tartu linnas, Puusepa 2 on tulekahju Tartu Ülikooli Kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus.

Tulekahju avastas hoone valvur, kes tegi hädaabikõne Häirekeskusse. Tööle oli rakendunud ka automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem.

Päästemeeskonnad jõudsid sündmuskohale kell 5.08 ja selgitasid välja, et hoone 2. korrusel oli süttinud molekulaardiagnostika ruum.

Suitsusukeldusmeeskond sisenes hoonesse ja kell 5.34 oli tulekolle kustutatud ja tulekahju edasine levik takistatud. Kell 05.42 lõpetas suitsusukeldusmeeskond töö hoone osas, kus oli tulekahju.

Päästjad kontrollisid üle ka ülejäänud hoone, rakendasid tööle ülerõhuventilaatori ja tuulutasid ruumid. Päästjad avasid võimalike tulekollete otsimiseks ka hoone vahelae konstruktsioone. Tulekahju tõttu said kahjustusi hoone 2 ruumi.

Päästetööde juhi esialgsel hinnangul oli tuli alguse saanud ventilatsiooniseadmest. Tulekahju lõplik tekkepõhjus selgitatakse välja menetluse käigus.

Viimased uudised