Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

karlova

Karlova linnaosa Päeva pargi planeeringu arhitektuurivõistluse võidutöö näeb ette 13 kortermaja ehitamise, kuhu tuleb üle saja korteri.

Päeva ja Pargi tänava vahelisel alal asuv ligi 1,7 hektari suurune planeeringuala on jagatud korterelamumaa ja haljasala kruntideks. Tähe ja Pargi tänava nurgale jääv avalikult kasutatav pargiala on umbes 2300 ruutmeetri suurune, ülejäänud alale on ette nähtud kuni kolmekorruselised korterelamud, teatas linnavalitsus.

„Karlova saab juurde ühe väärika kvartali ja paljud pered saavad endale kodu Tartu linna. Loodan, et arendajad liiguvad võidutöö pinnalt kiirelt edasi ja saame sel aastal ka reaalselt kerkivaid hooneid näha,” ütles abilinnapea Jarno Laur.

Päeva 1, Tähe 8, Tähe 10 ja Pargi 15 kruntidele hoonestuse rajamiseks korraldatud arhitektuurivõistluse võitis AT Arhitektuur OÜ.

Uued majad sobituvad miljööga

„Žürii jäi esitatud töödega äärmiselt rahule ja kuigi mänguruum etteantud reeglitega ei olnud kuigi suur, olid kõik tööd täiesti omanäolised. Võidutöö professionaalsust iseloomustab hästi see, et valik tehti täieliku konsensusega,” ütles linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Võidutöö hoonete välisilme on sobitatud Karlova puitasumi hoonestuse ning ümbritseva pargialaga. Majade välisviimistluses on kasutatud tumedat horisontaalset laudist. Majade tänavapoolne kujundus on lakoonilisem, õuefassaadid seevastu on avatud ning suurte akende ja avarate klaasitud rõdudega.

Pargi kujundus on inspireeritud maa-ala reljeefist. Läbi pargi vonkleb sujuvalt laienev ning kitsenev tee, mida ääristavad tõusvad ja kaduvad tugimüürid. Tugimüüridega luuakse erinevatel kõrgustel olevaid haljastatud alasid.

Laste mänguala ääristavad ühest küljest tõusvad ja langevad tugimüürid, mille kõrgemate osade juurde on ette nähtud istumisalad.

Lõunaeestlane

Viimased uudised