Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eskiis: Projektibüroo OÜ/ Enska OÜ/ EVIKO Inseneribüroo OÜ, vastutav arhitekt Jane Teresk.

Eile peeti sarikapidu Aardla tänavale ehitatavas Helliku lasteaias, mis valmib eelolevaks sügiseks.

 Uus madala energiatarbimisega keskkonnasäästlik hoone kerkib endise amortiseerunud lasteaiahoone asemele.

„Helliku lasteaia lapsed saavad endale ilusa ning hubase maja ning atraktiivse õueala. Linnale tähendab uus hoone tunduvalt väiksemaid ülalpidamiskulusid,” ütles linnapea Urmas Klaas. Ta lisas, et Helliku lasteaed on üks tänavustest Tartu linna suurematest haridusvaldkonna investeeringutest.

Ehitatav lasteaed on juba teine liginullenergia hoonena ehitatud lasteaed Tartus. Hoone põhikonstruktsioon on projekteeritud sandwich-tüüpi kolmekihilistest paneelidest, viimistluses kasutatakse heledaid toone, aktsenti annavad puidust viimistlusmaterjalid koos puitribistikuga. Klaaspindadena kasutatakse päikesekaitseklaasi ning akendena kolmekordse klaaspaketiga passiivmaja aknaid. Rühmaruumid paigutuvad astmeliselt, luues iga rühma ette oma pesa, mis lisaks sisepääsualale toimib varjualusena vihmase ilma korral või päikesevarjuna kuumal päeval. Hoone lamekatusele rajatakse osaliselt haljastus.

Kahekordsesse lasteaiahoonesse tuleb kaks sõime- ja kaheksa aiarühma. Kokku mahutab maja kuni 224 last. Esialgsete plaanide kohaselt on plaanis uus lasteaed avada septembris 2024.

Hoone projekteeris Projektibüroo OÜ/ Enska OÜ/ EVIKO Inseneribüroo OÜ, vastutav arhitekt Jane Teresk. Ehitaja on AS Ehitustrust. Ehitustööde lepingu maksumus on 7 050 960 eurot. Hoone ehitust toetatakse 1,062 miljoni euroga Euroopa Liidu struktuurivahendite projektist „Liginullenergiahoone ehitamine”.

Viimased uudised