Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrus avastati ühest korterist eaka mehe torkehaavadega surnukeha, politsei pidas tapmises kahtlustavana kinni kasupoja.

Eile, 21. juuli pärastlõunal laekus häirekeskusele teade, et Võrus Petseri tänaval korterist avastati 71-aastase mehe lõikehaavadega surnukeha. Leidjaks oli hukkunu abikaasa.

Politsei alustas kriminaalmenetlust selgitamaks juhtunu üksikasju ning seda, kes raske kuriteo toime pani. Seni kogutud andmetele tuginedes viibis eakas mees 20. juuli õhtul oma kodus koos 31-aastase kasupojaga, keda oli alust kahtlustada ka kuriteo toimepanemises.

Politseipatrullid ja piirkonnapolitseinikud asusid kontrollima kohti, kus kuriteos kahtlustatav liikuda ja viibida võiks. Juba samal õhtul peeti raskes joobes 31-aastane mees Võrus Kreutzwaldi tänaval kinni ja viidi arestimajja.

„Tapmise ja mõrvade puhul on valdavalt tegu isiklikul pinnal tekkinud konfliktide ehk olmetülidega, kus sageli on mängus olnud ka alkohol või narkootikumid. Piiritu alkoholi tarbimine ja sellega kaasnev joove mõjutavad inimese käitumist ning sellises seisundis ta ei mõtle ei oma tegudele ega nende tagajärgedele,“ sõnas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Millised sündmused täpsemalt raske kuriteoni viisid, selgitatakse kriminaalmenetluses, mis hetkel käib tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

Esialgu on kahtlustatav kuni 48 tunniks kinni peetud. Lõuna Ringkonnaprokuratuur otsustab vahistamistaotluse esitamise osas esmaspäeval.

Sel aastal on Eestis registreeritud 22 tapmist ja mõrva, sealhulgas tapmise- ja mõrvakatset. Mullu samal ajal oli registreeriti selliseid raskeid kuritegusid 21 juhul.

Viimased uudised