Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tapal teenivad 1. jalaväebrigaadi kaitseväelased osalesid täna paraadieelsel ülevaatusel, millel kontrolliti tehnika koosliikumist ja juhtide sõiduoskusi.

„Vaatasime üle Tapalt paraadile suunduva tehnika alates maasturitest Mercedes Benz GD kuni liitlasüksuste Challenger tankideni,” ütles tehnika rivistaja major Marek Sügis toetuse väejuhatusest. „Kontrollisime üle tehnilise olukorra ning vaatasime, et üksuste möödamarss vastaks määrustikule.”

1. jalaväebrigaadist osalevad laupäeval Tallinnas toimuval paraadil Viru ning Kalevi jalaväepataljonid, Scoutspataljon, pioneeri-, suurtükiväe-, õhutõrje- ja tagalapataljon, luure- ning tankitõrjekompanii kokku 86 ühiku tehnikaga.

Brigaadi koosseisus osaleb lahingutehnikaga vabariigi aastapäeva paraadil ka Tapal paiknev Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelastest koosnev NATO lahingugrupp.

Paraad algab 24. veebruaril kell 11. Üksused rivistuvad Vabaduse väljakule kell 10.15. Paraadi võtab vastu president Kersti Kaljulaid, paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Paraadist võtab osa üle 1100 osaleja ja ligi sada ühikut tehnikat, kokku osaleb paraadil 50 lippu, 4 kompaniid, 3 patareid, 20 rühma ja 3 orkestrit – lisaks kaitseväe ning politsei- ja piirivalveameti orkestritele võtab paraadist osa Ameerika Ühendriikide maaväe orkester.

Esindatud on kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, Vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, Kaitseliidu Rapla maleva tankitõrjerühm ja Harju maleva miinipildujarühm, Naiskodukaitse ning Kaitseliidu Tallinna maleva akadeemiline malevkond. Samuti osalevad paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest on paraadil esindatud Soome, Prantsusmaa, Georgia, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Ukraina ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Suurbritannia ja Taani üksused.

Sobiva ilma ja mitte liiga madala pilvkatte korral toimub senistest paraadidest suurim lennuvahendite ülelend. Ülelendu alustavad Eesti õhuväe neli kopterit Robinson R-44, neile järgnevad kaks Ameerika Ühendriikide kopterit UH-60 Black Hawk ning seejärel lendavad politsei- ja piirivalveameti lennusalga kolm kopterit Augusta Westland AW139.

Kopteritele järgnevad lennukid. Plaanide kohaselt lendab esimesena politsei- ja piirivalveameti lennuk L-410, millele järgnevad Eesti õhuväe kaks reaktiivõppelennukit L39, siis Ämaris baseeruva Itaalia õhuturbesalga kolm hävitajat Eurofighter ning Leedus Šiauliais baseeruva Taani õhuturbesalga kaks hävitajat F-16. Ülelennu lõpetavad praegu Ämaris asuva USA eskadrilli kaheksa hävitajat F-16.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58546.

Viimased uudised