Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tõrva komando

Täna pühapäeval 2. aprillil kell 14:52 laekus Häirekeskusesse teade naisterahvalt, kelle mees teatas talle lapsest, kes vajus Tõrva linnas asuvast Vanamõisa järvel jääst läbi. Tänu kiirele valvsa kodaniku ja päästjate reageerimisele suutsid Tõrva komando päästjad päästa viie meetri kaugusel kaldast jääst läbi vajunud tüdruku.

Täna 02.04.2023 kell 14:52 teatas Häirekeskus Lõuna päästekeskusele õnnetusest Tõrva linna Vanamõisa järvel, kus laps vajus läbi jää. Tänu kiirele teavitusele ning päästjate reageerimisele jõudsid Tõrva päästjad välja tuua viie meetri kaugusel kaldast järve vajunud tüdruku, kes ei saanud iseseisvalt välja.

Kell 14:57 kohale jõudnud Tõrva linna päästemeeskond sai pinnaltpääste varustuse abil tüdruku elusalt kätte ja andis kell 14:59 teda kiirabile üle. Kiirabi toimetas tüdruku Valga haiglasse.

Päästeamet tuletab meelde, et alates 23.03.2023 on siseveekogude jääle minek keelatud.

Õhutemperatuur on juba kaua püsinud termomeetri plusspoolel ning soe ilm on muutnud siseveekogude jää hapraks. Sellistes oludes on jääle minek eluohtlik ning õnnetuste vältimiseks keelas Päästeamet Eesti siseveekogude jääle mineku.

Väga vajalikon  laste vanematel sellest olukorrast rääkida lastega ja selgitada neile, et jääle minek on äärmiselt ohtlik.

Käesoleval aastal on vesi nõudnud kaks inimelu.

Viimased uudised