Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alates tänasest on Võrus Kagukeskuse Südameapteegis võimalik end koroonaviiruse vastu vaktsineerida olemuselt klassikalise valgupõhise Novavaxi vaktsiiniga.

„Tegemist on esimese traditsioonilise valgupõhise vaktsiiniga koroonaviiruse vastu, mis on saanud Euroopa Liidus müügiloa ja selle Eestisse jõudmine on oodatud uudiseks ilmselt paljudele, kes seni kasutuses olnud mRNA põhiseid või vektorvaktsiine nende toimemehhanismi tõttu võõristanud on,” kommenteeris Confido testimis- ja vaktsineerimistegevuse juht Martin Talu.

Kuna Eestis on Novavaxi vaktsiini vähemalt esialgu väga piiratud koguses, siis on kaitsesüsti saamiseks vaja teha eelbroneering Confido kodulehekülje kaudu. Erand on 31. märtsini avatud Tallinna Vabaduse väljaku vaktsineerimispunkt, kus käib töö nii-öelda elava järjekorra põhimõttel.

Novavaxi vaktsiini pakutakse Tallinnas Confido kiirkliinikutes Lasnamäe Centrumi, Rocca al Mare ja Nautica kaubanduskeskuses, Kivila ja Magistrali Südameapteegis ning Vabaduse väljaku vaktsineerimispunktis. Tartus on Novavaxi vaktsiin saadaval Raatuse kliinikus, Rakveres Maxima ja Võrus Kagukeskuse Südameapteegis.

Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste kohaselt on Novavaxi vaktsiin Nuvaxovid mõeldud kasutamiseks vähemalt 18-aastaste inimeste puhul ja eelkõige esmaseks vaktsineerimiseks. Vaktsiin Nuvaxovid on 2-doosiline. Teine doos on soovitatav manustada 3 nädalat pärast esimest doosi. Varasemalt muu vaktsiiniga alustatud vaktsiinikuuri võib lõpetada Novavaxi vaktsiiniga juhul, kui esimese doosi järgselt tekkisid tõsised kõrvaltoimed või on arsti hinnangul mõnel muul põhjusel teise doosi sama vaktsiiniga manustamine vastunäidustatud.

Confido gruppi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, kaubanduskeskustes asuvad Confido Kiirkliinikud, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, Confido Heaolukeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus, Confido Laserravikeskus ja Confido Päevakirurgiakeskus ja Confido Töövõime Hindamise Keskus. Lisaks kuulub Gruppi Perearsti Nõuandeliin OÜ, mis haldab tuntud perearsti nõuandetelefoni 1220.

Viimased uudised