Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Ülikooli Delta keskus. Foto: Ragnar Vutt

Täna, 4. mail külastab Rootsi äridelegatsioon Tartu Ülikooli Eesti geenivaramut ja Delta keskust. Kohtumise eesmärk on luua uusi ärisidemeid tervisetehnoloogia vallas ning tutvustada ülikooli mõjukaid õppe- ja teadussuundi. 

Äridelegatsiooni kuuluvad selliste Rootsi tervisetehnoloogia ettevõtete nagu AstraZeneca, Asker Healthcare Group jt esindajad. 

Tartu Ülikooli ettevõtlusjuhi Mart Maasiku sõnul võime ülikooli suure teaduspotentsiaali üle uhked olla. „Rootsi tervisetehnoloogia tipud on näidanud, et üleilmse edu tagab nii valdkondadeülene kui ka teadlaste ja ettevõtjate vaheline koostöö. See visiit on hea võimalus meie teadusmahukatel ettevõtetel sõlmida rahvusvahelisi ärisidemeid ja luua ühiseid kasvuvõimalusi rootslastega, kellega jagame ka sarnast ärikultuuri,” ütles Maasik. 

Külastus algab tunniajase ringkäiguga geenivaramus, mis pakub oma rikkaliku andmekoguga tulevikus ettevõtetele uusi võimalusi tervishoiuteenuste ja -toodete loomiseks. Seejärel liigub äridelegatsioon Delta keskusesse, kus esitletakse Eesti teadusmahukaid ettevõtteid ja arutletakse tervisetehnoloogia tuleviku üle. 

Pärast ühist lõunat liitub äridelegatsioon Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ja ametliku delegatsiooniga Delta keskuse ringkäiguks. 

Kuningale ja teda saatvatele delegatsioonidele tutvustatakse 

  • arvutiteaduse instituudi ja geenivaramu tegevust personaalmeditsiini arendamisel; 
  • tehnoloogiainstituudi intelligentsete materjalide ja süsteemide laborit, kus arendatakse inimestega koos tegutsevaid roboteid (nt haiglarobotid ja tööstuslikes tootmishoonetes kasutatavad robotid); 
  • arvutiteaduse instituudi arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse õppelaborit, kus arendatakse ja katsetatakse videomänge ning laiendatud reaalsuse õpet; 
  • Tartu Teaduspargi tegevust uusettevõtluse toetamisel; 
  • SEB innovatsioonikeskust, mis loob koostöövõimalusi ülikooli ja ettevõtjate vahel; 
  • rahvusvahelise teadus- ja tehnoloogiapõhiste iduettevõtete mentorprogrammi Creative Destruction Lab võimalusi digivalitsemise, terviseandmete ja küberturvalisusega seotud tooteid ja teenuseid arendavate ettevõtete toetamisel. 

Äridelegatsiooni külastuse lõpetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Business Swedeni esindajate kokkuvõttev arutelu. 

Äridelegatsiooni külastus on osa president Alar Karise kutsel toimuvast Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ja kuninganna Silvia riigivisiidist. 

Viimased uudised