Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Isamaa Erakond korraldab kolmapäeval 5. juunil kell 13.00 Riigikogu ees piketi automaksu vastu.

„Täna hakkab koalitsioon Riigikogus teisel lugemisel läbi suruma automaksu seadust,” kommenteeris Isamaa esimees Urmas Reinsalu. „See piirab inimeste toimetulekut ja omandit, takistab liikumisvabadust (eriti maapiirkondades), tõstab inflatsiooni ning pidurdab ettevõtlust.”

Reinsalu sõnul on automaksu näol tegu koalitsiooni valeliku poliitikaga, millest enne Riigikogu valimisi ei räägitud ning millega valitsuserakonnad näitavad, et iseseisvuse taastanud Eesti suurim rahvaalgatuskampaania, automaksu vastane allkirjade kogumine 80 000 toetusallkirjaga, ei lähe neile korda.

„Samad parteid, kes praegu paluvad Euroopa valimistel teie häält, suruvad teie hääle täna maha, sest nad saavad seda teha. Nad usuvad, et inimesed ei vii kokku võimuparteide poliitikat ja praegusi valimisi,” lisas Reinsalu. „Kui nad saavad valimistel suure mandaadi, siis muudab see neid veel enesekindlamaks. Inimestel on loetud päevadel võimalus näidata, et see poliitika neile ei sobi. Eelnõu kolmas lugemine tuleb pärast valimisi ning kui võimuparteid saavad valimistel karistada, siis on lootus, et nad ehmuvad.”

Viimased uudised