Täna Põlvas Munarockil Vennaskond, Helimõrv ja Lasso! Lisatud intervjuu Helimõrvaga ja bändi video!
Avaldatud: 30 märts, 2018Täna, Suurel Reedel toimub Põlva klubis Aal pika traditsiooniga rokipidu Munarock, kus saab näha ja kuulda mitmeid lahedaid bände, nende seas hiljuti Võru Stedingu majas üles astunud Põlva bändi Halogen, kellest on nüüdseks saanud Helimõrv.
Nagu Stedingus, nii rokib ka täna koos Helimõrvaks muutunud Halogeniga Eesti luulestaar Jürgen Rooste, kes sõidab kohale Tallinnast. Lisaks Helimõrvale ja Roostele esinevad Munarockil legendaarne punkbänd Vennaskond ning farmer-punk simmanibänd Lasso.
Uksed tehakse lahti kell 21. 00 ning pilet maksab ukse peal ostes 10 eurot.
Lõunaeestlane tegi Helimõrvaga intervjuu, et teada saada, mida bänd siiamaani teinud on ning mis kavas edaspidiseks. Järgneb intervjuu Helimõrvaga!
Kuidas ja kus bänd alguse sai? Kelle idee see oli, kes olid esimesed bändi liikmed, kuidas sai bänd nime?
Bänd sai alguse 2015. a. talvel, kui kolm sõpra otsustasid koos pillima hakata. Martin Raudmäe, Heiko Loorits ja Liisbett Võso (Sääsk). Tol ajal hakati esimesi proove tegema Sääse keldris. Veidi hiljem liitus pundiga trummar Margus Moisa. Vastne bänd oli sedavõrd kõhe, et nendega otsustas liituda klahvimängija Kaupo (eraelus Merit). Bändi nimeks pandi Halogen, mis sai kuidagi nimetähtede järgi kokku seatud. Aga see nädal on paraku „Halogeni” jaoks viimane. Selgus, et seda nime kasutab maailmas nii mõnigi artist ning hakkasime nende kuulsust tahtmatult varjutama. Edaspidi oleme „Helimõrv.”
Kes bändi kuuluvad ja mida nad seal teevad?
Praeguseks on koosseisus veel mõned muudatused toimunud. Heiko ja Kaupo on tänaseks bändist põgenenud. 2016. aasta lõpul toimus üks kooli kokkutulek, mil Martin kutsus Daniel Juksi Halogeni teiseks kitarristiks. Kollektiivi algusaegadel oli Danielile pakutud trummaritrooni, aga kuna ta polnud too aeg trumme väga lähedalt näinud, jäi kaup katki. Aga kitarristina sai proovi tehtud ja peatselt smuugeldas Daniel sisse ka vana klassivenna ja sõbra Egert Rohtla suupilli mängima ja häält tegema.
Selline koosseis on tegutsenud pisut rohkem kui aasta. Mõnikord hüppab punti ka helivõlur-valgustaja Aivar Päkk. Aivar on väga salapärane. Mitte et ta üritaks salapärane olla, aga ta seisab tihti hämaruses, helipult varjab ta ära ning kurat teab, mida ta seal mõtleb, kui midagi jälle vilesse jookseb.
Kust bändi liikmed pärit on ja kus nad hetkel elavad? Kus on bändi põhiline tegutsemiskoht?
Pärineme kõik Põlvast ja selle lähistelt, oleme vanad sõbrad-tuttavad. Ühesõnaga põlised põlvakad. Põhiline tegutsemiskoht on Põlva Töötukassa kelder. Seal on lisaks helitehnikale isegi veekeetja, aga unistame ka külmkapist.
Millega bändi liikmed muul ajal tegelevad – ametid, huvialad jms 🙂
Margus on kaitseliitlane. Enamik Marguse vabast ajast kulub võitlusele ja koertele. Meie võitleme omakorda Marguse kahe koeraga Marguse aja pärast. Lumelauda sõidab ta ka.
Sääsk on elukutseline hunt kriimsilm ja annab pidevalt tööd meditsiinitöötajatele. Vabal ajal veedab aega Põlva puhkpilliorkestri seltsis ja Karmides Torudes, mängides seal tenorsarve. Kui väga külm ei ole, lööb Sääsk tsiklile hääled sisse. Sääske võib samuti metsikus looduses kohata.
Martin on eraelus Põlva Koolis tehnoloogiaõpetaja, kes kantseldab tervet hordi noori MacGyver’eid. Kirjutab ka muudele projektidele lugusid ja mängib kitarri sellises koosseisus nagu Tzhinn. Kui tervis eelnevast õhtust halb ei ole, käib jooksmas.
Egert on hobikorras kirjanik. Kirjutab vahel romaane, luulet ja laulusõnu. Meeldib igasugu asju lugeda ja omab suurt hulka kiiksuga sõpru, kelle seltsis meeleldi ringi hulgub. Harrastab joogat ja pilatest ning üritab edutult laulmist ära õppida.
Daniel on samuti universaalnahaal nagu Liisbett, tegeleb kõikvõimalikuga. Omab väikest kiiksu itaalia autode vastu. Hetkel tegeleb peamiselt bändi lugude komponeerimisega ja vormistamisega, käib iseseisev õpe audiotöötluse ja miksimise vallas. Kui kohvi ja kitarrikeelte raha hakkab lõppema, siis tuleb ka tööd teha – sõbraga kahepeale on pisike ehitusettevõte.
Aivarile meeldib igasugu tehnikat lõhkuda. Aeg-ajalt elustab seadmeid, mille koos bändiga on suutnud ära hukata. Lisaks meeldib talle IT-süsteemide pöördprojekteerimine ning nende tööpõhimõtete selgeks tegemine. Kohalikul kultuurimaastikul näitab kinos Hollywoodi kassahitte ning valgustab artiste, kes ilma oma tehnikuta lõunasse tulnud on.
Millist muusikat bänd teeb ja kui palju on juba umbes lugusid?
Nagu enamik bände, alustas seegi kaveritest. Nüüdseks on omajagu enda lugusid siginenud.
Ideid on muidugi palju. Loodame, et mida rohkem aega sellele pühendada saame, seda produktiivsemad oleme. Stiililiselt määratlemine on meie puhul küllaltki kahtlane tegevus. Keedame vanaema stiilis kompotti kõigest sellest, mis peas või sõrmedes kummitab, mis kuskilt kõrvu on jäänud. Hetkel oleme punk-rocki lainel.
Kus ja millal olete esinemas käinud ja kus teid kuulda võib?
Meie jaoks on iga esinemine oluline ja omamoodi. Oleme müraga täitnud Võru Stendingu maja, Põlva ööklubi „Kino”, Tallinna Sõltumatu Tantsu Lava, Põlva Undergroundi. Vahel teeme miskit ka pühade puhul.
Millised plaanid on teil tulevikuks? Esinemised, plaat jms.
Eks mõtted liiguvad ikka mingi albumi suunas, kas siis EP või LP. See eeldab muidugi uute lugude kirjutamist ning ka tehnilise poole ja saundi arendamist. Õnneks ideedest puudust pole, pigem on materjali piisavalt palju, et ei jõuagi terve bändiga sammu pidada – eks see on paratamatu, et 24/7 ei saa kõik prooviruumis istuda, kuna liikmetel on ka muud tegemised.
Esialgu prooviks paar lugu korralikult ära lõpetada, salvestatud materjali juba on, vaja veel tehniline lihv anda. 2017. aasta detsembris saatsime ühe pala, „Kotionu” Raadio 2te ning meeldiva üllatusena kuulsime seda Raadio 2e nädala demo rubriigis. Esinemispakkumisi on samuti juba aasta algusest mitmeid laekunud, kõige lähemas tulevikus 30. märtsil 2018 võib meid näha Põlva klubis „Aal” Munarockil.
Kas teil on ka muusikalisi eeskujusid või inimesi, kes on teid eriliselt innustanud või inspireerinud? Kes?
Sääsk: kõige suurem mõjutaja ja vaieldamatu lemmik on Joan Jett & Blackhearts ja Suzi Quatro.
Margus: Weekend festival , Korn, Limp Bizkit, Frank Zappa, AC/DC.
Martin: Eeskujud muutuvad iga-aastaselt. Hetkel Oasis, Foo Fighters, The Dandy Warhols.
Daniel: Kuna minu pleilist on hetkel umbes 22 ööpäeva pikk, siis oleks kuritegu kedagi konkreetsemalt kõrgemale tõsta, ega ei oskakski. Aga üldisemad žanrid, mida seal kohata võib – rokk, džäss, metal, soul, funk, trumm ja bass ning veidi rafineeritumat poppi ja Eesti kaheksakümnendaid.
Egert: No mina olen juba vanem meesterahvas… Elton John ja Janis Joplin võimendasid omal ajal ideed laulma ja suupilli mängima hakata. Aga muidu – Bluusist Beethoveni ja strippar Marconi välja.
Aivar: Kuna pole muusik, siis otseselt muusikalisi mõjutusi ei ole. Sümpaatsematest bändidest võiks esile tuua Queeni, Pink Floydi ja Rushi.
Pildil vasakult Margus Moisa, Daniel Juks, Sääsk, Egert Rohtla ja Martin Raudmäe.
Videot vaata allpool.