Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kiur kaasik

Täna on Värskas juubelihõnguline Seto Leelopäev – iga kolme aasta tagant korraldatav üritus toimub 15. korda ja on osa Seto Folgi programmist.

Alates 1977. aastast iga kolme aasta järel toimuv setode laulupidu – Seto Leelopäev – toimub sel aastal käsikäes Seto Folgiga „Päri musi”. Juba 15. korda toimuva suursündmuse teema „Imält tütrele” tõstab au sisse vanavanemate edasikantud laulupärandi. Setode eriline laul kanti kümme aastat tagasi, 2009. aastal UNESCO maailma vaimse kultuuripärandi nimekirja.

Leelokooride rongkäik toob festivali pealavale pea kõik seto leelokoorid. Leelopäeva peakorraldaja Jane Vabarna sõnul on see „päev, kus leelotraditsiooni edasikandjad saavad kokku ühisel laval, et pidada maha üks suurejooneline laulupidu ning seeläbi hoida seto laulu järjepidevust.”

Leelopäeva juhid on ema ja tütar – Maarja ja Õie Sarv. XV Seto Leelopäev toimub Seto Folk 2019 – PÄRI MUSI! teisel festivalipäeval 29. juunil kell 12.00 Pealaval.

Leelopäevale pääseb festivalipassi ja laupäevase päevapiletiga.  

Seto Folk kui matka- ja perefolk on teiseks päevaks varunud hulgaliselt tegevusi muusikaarmastajatele, matkasõpradele ja teistele folgitajatele.

Hommikut saab alustada jooga või võimlemisega, päeval aga kaasa elada leelokooridele XV setode leelopäevale, pärastlõunal valmistada pokupaberit või süstaga Õrsava järve avastada ning õhtul tantsida lava ees Esko Järvelä Epic Male Band’i (FIN) või vana söökla Üüklubis plaadikeerutajate järgi. Väljaspool folgiala on aga võimalik sõita Seto Line’i laevaga mööda ajaloolist Värska lahte.

Energiavarude täiendamiseks on kohapeal olemas kohalikud toidumeistrid ning meeneid leiab käsitöömeistrite juurest. Kuna folgil on suur rõhk ka looduse hoidmisel, siis julgustatakse kõiki kaasa võtma ka oma söögitarvikud.

Kommentaarid

Viimased uudised