Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kunstnik Salvador Dali maal „Kristuse taevasseminemine".

Täna tähistatakse Euroopas Taevaminemispüha, mis oli Eestis veel 19. sajandil üks tähtsamaid pühi. See oli rahvasuus nii suur püha, et isegi rohi ei kasvanud.

Eesti praegune riigipea Kersti Kaljulaid kahjuks ristiusku ei tunnista ja põlgab demonstratiivselt kõike usuga seonduvat, kaasa arvatud kirikut. Samal ajal armastab proua president rääkida euroopalikest väärtustest, näiteks vanade ja väetite abistamisest. Tasub võtta teadmiseks, et Euroopa ja tema ligimese armastust propageerivad väärtused on kujunenud just ristiusu ümber ja usuga seoses. Just ristiusk pani aluse tänasele Euroopale ühes tema väärtuste ja kõige muuga. Neile väärtustele on üles ehitatud ka Ameerika Ühendriigid.

Kui proua president usku põlgab, siis ta tegelikult ei usu ka väärtusi. See tuli hästi välja hiljaaegu, kui president tõttas ilma mingite tõenditeta hukka mõistma ministri ametikohale asunud inimest, sõites riigi teerulliga üle tema perekonnast ja lastest. Nii ei käitu ükski ristiinimene ega eurooplane. Nii käitusid vanad kommunistid Stalin ja Beria.

Proua presidendile teadmiseks, et tänast Kristuse taevaminemise püha tähistatakse nelikümmend päeva pärast ülestõusmispüha.

Peapiiskop Urmas Viilma kirjutab sotsiaalmeedias selle päeva kohta järgmist:

„Pärast mitmeid ilmumisi oma jüngritele võetakse Kristus nende silme all taevasse. Jeesus annab oma jüngritele tõotuse, et neile saab osaks Püha Vaimu and ja annab jüngritele käsu ristida kõik rahvad maailmas ning viia kristlik kuulutus kõikjale maailma laiali. Taevaminemispühaga algab kümnepäevane Püha Vaimu väljavalamise ehk nelipüha ootusseaeg. Tänane kirikukalendri pühakirjasalm sisaldab Jeesuse tõotust: “Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!” (Jh 12:32). See on tõotus, mis innustab meid Kristust järgima kogu meie ajaliku elu teades, et nelipühal välja valatud Püha Vaim on meile siin elus toetajaks ja kinnitajaks. Õnnistatud Kristuse taevaminemise püha!”

Kommentaarid

Viimased uudised