Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ööl vastu tänast kaks aastat tagasi, 24. oktoobril 2015. aastal kadus Võru linnas tänava peal jäljetult 17-aastane Parksepa Keskkooli õpilane Markkus Ansberg.

Tol ööl Markkusega koos olnud inimeste väitel oli Markkus kuni keskööni ühel sõpruskonna peol eramajas Võru Maksimarketi juures, kus tarvitati alkoholi. Markkus oli aga ühel hetkel püsti tõusnud ja öelnud, et läheb koju.

Kella poole ühe ajal öösel helistasid sõbrad Markkusele ja ta ütles, et on Räpina maanteel asuva Säästumarketi juures. Pärast seda aga oli Markkuse telefon välja lülitatud. Pole teada, kas telefoni aku sai tühjaks või keegi lülitas selle välja.

Viimane elumärk Markkusest on kella ühe ajal öösel, kus noormees jäi Club Tartu turvakaamera pildile Võru linnas Koidula tänava ääres. Piltidelt on näha, et noormees liikus kiirel sammul mööda tänavat. Pärast seda pole temast kaks aastat olnud mingit elumärki. Ta oleks nagu õhku haihtunud, mis on Võru linna väiksust ja olusid arvestades uskumatu ning enneolematu. Seni on uitama või kaduma läinud inimesed kõik üles leitud.

Seni on süüdistatud Markkuse kadumises peoseltskonda ja väidetud, et seal tarvitati narkootikume, aga midagi sellist ei olnud. Tegemist oli tavaliste noortega, kes vahetevahel tarvitasid alkoholi, aga mitte midagi enamat. Markkuse puhul tuleb arvestada, et ta oli spordipoiss, käis Võrus jalgpallitrennis ning jalgpall oli üleüldse põhjus, miks ta tuli Rõugest sugulaste poole Võrru elama.

Tol saatuslikul ööl oli Markkus öelnud, et läheb koju, mis asus kortermajas Tartu tänaval endise Chicago baari läheduses. Koju ta aga millegipärast ei jõudnud, vaid ta jäi, hõlmad eest lahti turvakaamera pildile paar tänavavahet eemal Koidula tänaval Club Tartu juures.

Mis sai Markkusest edasi? Politsei on teadaolevalt kõik versioonid ja võimalused läbi kamminud, aga midagi pole tuvastanud. Kõik peol olnud noored on üle kuulatud ja kõik räägivad sama juttu, et Markkus läks minema ja edasi ei tea keegi midagi. Pole mingit põhjust, miks noored peaks valetama.

Markkusel teadaolevalt mingeid tülisid ei olnud. Markkus oli küll läinud tol ajal lahku oma kallimast, aga ta polnud selline inimene, kes endale sellepärast ise käe külge paneks.

Ainus võimalus on, et keegi tõmbas Markkuse tol ööl näiteks kusagil Jüri tänaval autosse või istus Markkus ise kuhugi autosse ja sõitis minema. Aga ka sellest oleks pidanud jääma jälg. Samuti on Võrus küllalt ebatõenäoline, et keegi ajas nooruki alla ning viis ta minema. Ka seda oleks tähele pandud.

Kuni Markkus pole välja tulnud, jääb õhku palju spekulatsioone tema kadumise kohta.

Viimane pilt ja elumärk Markkusest 24. oktoobril 2015. aastal kell 1.09 öösel Võrus Koidula 16a maja juures (Club Tartu). Foto: politsei

Viimased uudised