Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Riigi Teataja

President Kersti Kaljulaid, siseminister Mart Helme ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnustasid täna aumärkidega 131 inimest, nende seas 58 elupäästjat. 

Sander Ehte
Eraisik
Elupäästja III klassi medal

Tänavu 5. aprillil märkas Sander, et Võrus Männiku tänaval tuleb naabermajast suitsu. Olukorda kontrollima minnes selgus, et paksult suitsu täis hoones on ka eakas naabritädi. Sander roomas naiseni ning toimetas ta majast välja, päästes niimoodi inimese vingusurmast.

Angela Udras ja Jaan Raha
Eraisikud
Elupäästja III klassi medalid

Eelmise aasta 17. veebruari hilisõhtul Võrus Kivi tänaval puhkenud tulekahjus hoidis Angela kiire tegutsemine ära kõige hullemad tagajärjed. Ta ajas majarahva üles, aitas elanikud hoonest välja ja hoidis inimesi õues end ohtlikku olukorda panemast. Angelale appi tulnud Jaan tõi põlevast korterist välja mehe ning hoidis kannatanud kiirabi tulekuni enda autos soojas.

Siim Kurrikoff
Päästeameti Lõuna päästekeskuse Valga päästekomando päästja
Elupäästja II klassi medal

Rinaldo Teder
Päästeameti Lõuna päästekeskuse Valga päästekomando päästja
Elupäästja III klassi medal

2018. aasta 19. detsembril sai Valga päästekomando väljakutse Valga linna korteri tulekahjule. Kohale jõudes sisenesid päästjad korterisse ning avastasid kompamise teel voodist vanema naisterahva, kelle nad kohe põlevast ruumist välja toimetasid ja kiirabile üle andsid.

Kommentaarid

Viimased uudised