Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Venemaalt pagenud lavastaja Julia Augi etendus põhineb Ukrainast saadetud kirjadel. Brüsselis lavastumist toetavad rahaliselt Euroopa Parlamendi Eesti saadikud Riho Terras ja Andrus Ansip.

„Moskva tahab vaigistada lugusid nendest õudustest, mida vene sõdurid Ukrainas korda saadavad. Julia Augi lavastus ongi tähtis just seepärast, et tegu pole väljamõeldisega, vaid see räägib päriselt aset leidnud sündmustel põhinevat lugu. Ma toetangi seda etendust, sest ma tahan kindlustada, et ukrainlaste lood jõuaksid võimalikult kaugele; aidata kaasa sellele, et Euroopa rahvad võtaksid veelgi aktiivsema positsiooni, et sõda Ukrainas võimalikult kiiresti lõpetada, ütles Terras.

Tema sõnul üritab Venemaa maha suruda või väänata tõde selle kohta, mida ukrainlastega tehakse. Seepärast tahabki ta selle dokumentaallavastuse etendumisega kindlustada, et Putini ning tema kuritöökaaslaste valed ei jää peale.

„Ukrainlased võitlevad Euroopa eest, nad väärivad, et nende lugusid oleks kuulda ja need kõlama ka jääksid,“ ütles Terras.

Julia Augi lavastus „Х** войне. M*** sõda. Ukraina. Kirjad rindelt“ etendub täna Brüsselis W Hall teatrimajas.

Viimased uudised