Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Vaido Otsar

Täna, 21. juunil 2022 esietendub Võrus nostalgiline suvelavastus „Rannatare“. Loo Võru ühest legendaarseimast hoonest toob publiku ette võro keelt ja kultuuri hindav ning Lõuna-Eesti teatritegijaid koondav MTÜ Müüdud Naer.

Igas linnas on olulisi ja erilisi kohti, mis liidavad kogukonda ühiste kogemuste ja ajalooliste sündmuste kaudu. 1972. aastal Tamula järve kaldal avatud kohvik-söökla Rannatare oli aastakümneid võrukate jaoks üks olulisimaid kohti, kus käidi ja kokku saadi – seda eelkõige noorte seas.

MTÜ Müüdud Naer suvelavastus toob publiku ette loo selle maja ühest päevast – 1. juunist 1985, mil Mihhail Gorbatšov kuulutas Nõukogude Liidus välja „kuiva seaduse“. Päevast, mil esmakordselt maailma ajaloos hakati viina jooma kohvitassidest ja avastati uus magustoit täiskasvanutele – jäätisekokteil viinaga. Ajastule omased grotesksed situatsioonid baseeruvad tõestisündinud lugudel, mille peategelasteks on elu nautivad tuntud ja värvikad Võru linna inimesed ning ära eksinud mehikesed teisest galaktikast.

Tegemist on mõttelise järjega varasemalt Võru Linnateatris etendunud lavastustele „Haigemaja” ja „Tamula, maja Katariina alleel” ning MTÜ Müüdud Naer lavastusele „Needid ja suhkruvatt”, millega tutvustatakse Võru linna kultuurilooliselt olulisi maju ja sündmusi.

„Rannatare“ näidendi teksti autor on kauaaegne võrukas ja Võru kultuurimaja Kannel juht Heiki Kelp. Kogu lavastuse trupi moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Lavastajaks ja kunstnikuks on Tarmo Tagamets, muusikuks Andres Määr. Lavastustes mängivad Andres Määr, Karel Käos, Ago Soots (VAT Teater), Agu Trolla, Simon Hallimäe, Maive Käos, Ilona Sillak, Silvi Jansons ja Tarmo Tagamets.

Etendused toimuvad 21. – 30. juunil 2022 kuuel korral Võrus, endise Rannatare hoone juures (Vee tn 6). Vaata lisaks www.facebook.com/MuududNaer/

MTÜ Müüdud Naer

Viimased uudised