Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Riigikogu liikmed Raivo Tamm ja Üllar Saaremäe leiavad, et valitsuse kärpeotsuste tõttu tekkinud plaanid lõpetada Kaitseväe ja PPA orkestrite tegevus teevad korvamatut kahju Eesti muusikakultuurile.

Raivo Tamme sõnul peaks igal inimesel tekkima küsimus, kas Vabariigi Valitsusel on üldse pädevust olulise sümbolväärtustega orkestrite kaotamiseks. „Kui tänavu tehakse otsused lõpetada pika ja väärika ajalooga orkestrite tegevus siis tähendab see pikaajalist tagasilööki Eesti muusikale. Nende kollektiivide taastamine tulevikuks võib osutuda väga keeruliseks,“ ütles Tamm.

Üllar Saaremäe lisas, et tegemist ei ole ainult Kaitseväge ja PPA-d puudutavate otsustega. „Nende otsuste mõju Eesti muusikale on palju mastaapsem. Kaitseväe ja PPA orkestrite lõpetamisega kaotavad töö ligi viiendik Eesti kutselistest orkestrantidest,“ ütles Saaremäe.

Tamm lisas, et isegi kui valitsus otsustab oma plaanid ümber vaadata on kahju juba tehtud. „Viimastel päevadel on tekitatud tohutul hulgal ebakindlust ja korvamatu kahju Eesti muusikale ja iseseisva riigi sümbolitele“ lõpetas ta.

Viimased uudised